'15 bin öğretmen atama müjdesi' kafa karıştırdı

Sosyal medya hesabı üzerinden öğretmen atamalarına ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı Erdoğan, paylaşımında "15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız" ifadesini kullandı.

'15 bin öğretmen atama müjdesi' kafa karıştırdı
08 Eylül 2021
22:35

(HABER MERKEZİ) Erdoğan, "Buradan öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiamıza çok önemli bir müjde vermek istiyorum. Türkiye'nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha kaliteli eğitim almasını sağlamak için 15 bin yeni öğretmen ataması daha yapacağız. Hayırlı olsun" paylaşımını yaptı.

Erdoğan, paylaşımında atama takvimi ve atamanın hangi yılın KPSS puanlarıyla yapılacağına dair herhangi bir bilgi vermedi. Müjdesi verilen 15 bin öğretmen atamasına yönelik bilgilendirici bir açıklamanın yapılmamış olması ise kafa karışıklığına neden oldu. 

Erdoğan'ın paylaşımı sonrası atama bekleyen öğretmen adayları sosyal medya üzerinden "#MEBTakvimiHemenAçıkla" etiketi ile ortak çağrıda buluştu. 

Erdoğan'ın açıklaması sonrası MEB'den atamalara ilişkin henüz bir açıklama gelmedi. Yapılacak atamanın 2020 KPSS puanlarıyla olması gerektiğini belirten adaylar şu paylaşımları yaptı:

"Aylardır öğretmenlerimizin gösterdikleri çaba sonuç verdi. Umarım gerçekleşecek olan atama 2020 KPSS puanı ile olur, mağduriyetler bir nebze giderilir. #MEBTakvimiHemenAçıkla"

"2020 KPSS puanıyla hemen takvimin ortaya konmasını istiyoruz Bu atama bizim hakkımızdır #MEBTakvimiHemenAçıkla"

"Yarın takvimin açıklanması için telefonları kitlemeye var mıyız? Yarın MEB’i arama etkinliği yapalım mı? #MEBTakvimiHemenAçıkla"

"Müjdesi verilen atamanın 2020 Kpss puanı ile yapılacağı ve yarın resmi duyurunun geleceği iddia ediliyor.

Gazetecilerin de verdiği haberlere göre bu bir #EkAtama

@tcmeb 'in bu iddiaları cevaplaması soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır."

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.