150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş
15 Ekim 2021
16:57

İddiaya göre, okulun beden eğitimi öğretmeni A.S. değişik sınıflardan topladığı 150 öğrenciyi okul idaresinin haberi olmadan dün sabah okul önünde bekleyen minibüslere bindirerek Nizip’e götürdü. Nizip adliye sarayı önünde öğrencilerine H.Ş lehine gösteri yaptıran öğretmen A.S. duruşma sonunda da öğrencileri ile birlikte Nizip'in Yağmuralan köyündeki H.Ş'ye ait bağ evine gitti. Burada öğrencileri ile birlikte yemek yiyen A.S., dönüş yolunda Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yol kontrolü yapıldığını görünce öğrencilerini bırakarak kaçtı.

Toplam 8 minibüsle Nizip İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen öğrencilerin ifadelerinin alınmasının ardından, ailelerine haber verilince yaşananlar ortaya çıktı. Aileler, çocuklarını almak için Nizip’e gitti. 

Çocuklarının bilgileri dışında bir mafya liderinin duruşmasına götürülmesine tepki gösteren veliler, “Böyle bir şeye okul yönetimi nasıl izin verir? Okul yönetimi ile görüştük ve haberlerinin olmadığını söylediler. Bir okula bir günde 150 öğrenci gelmeyecek ve okul idaresinin bundan haberi olmayacak. Bizim çocuklarımız oraya eğitim almaya gidiyorlar. Okul idaresinin bu olanlardan haberi yoksa o zaman bizim çocuklarımız da Allah’a emanet okula gidiyorlar” açıklamasını yaptı.

Gaziantep Valiliği de olayı doğrulayarak, Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören 150 öğrencinin Nizip’te bir mafya liderinin duruşmasına götürülmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Valilik öğretmen ile iki okul idarecisinin açığa alındığını bildirdi. Gaziantep Valiliği açıklaması şöyle:

“Bazı basın mecralarında ilimizde bir öğretmenin bir kısım öğrenciyi izinsiz olarak bir ilçemize götürdüğüne yönelik haberler yayınlanması üzerine açıklama yapılması ihtiyacı doğmuştur. İlimiz merkezde bulunan bir lisede görevli olan bir öğretmenimiz çalıştığı okulda eğitim gören öğrencilerden bir kısmını yasal izin olmaksızın araçlarla Nizip ilçesine götürmüş, güzergahta bulunan polis ekipleri tarafından yapılan kimlik kontrolünde durum anlaşılmıştır. Olayın idari makamlar tarafından haber alınmasına müteakip ivedi olarak 13.10.2021 tarihinde açılan soruşturmada ilk etapta bahse konu öğretmen ve iki idareci açığa alınmıştır. Konuyla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.