250 gündür Adalet Nöbeti'nde olan Şenyaşar ailesi: Doların 10 liraya gelmesinin nedeni ekonomi değil, kötü yönetimdir

Adalet Nöbeti’ni 250 gündür sürdüren Şenyaşar ailesi, iktidara “Ya adalet ya istifa” diyerek, tepki gösterdi. 

250 gündür Adalet Nöbeti'nde olan Şenyaşar ailesi: Doların 10 liraya gelmesinin nedeni ekonomi değil, kötü yönetimdir
13 Kasım 2021
11:18

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti, 250'nci gününde devam ediyor. Hafta sonu olması nedeniyle Suruç’taki evlerinde nöbeti eylemini sürdüren Şenyaşar ailesi, sanal medya hesabından mesaj paylaştı.

Aile paylaştığı mesajda şunları belirtti: “Adalet mücadelemiz 250’nci günde devam ediyor. Doların 10 liraya gelmesinin nedeni ekonomi değildir. Kötü yönetimdir. Hukuksuzluktan sermayenin kaçmasıdır. Ya adalet ya istifa.”

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.