3 belediye çalışanı tutuklandı

Kemalpaşa Belediyesi'ne yönelik rüşvet iddialarıyla gözaltına alınan 11 kişiden 3'ü tutuklandı.  

3 belediye çalışanı tutuklandı
13 Kasım 2021
11:01

İzmir’de, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yönetimindeki Kemalpaşa Belediyesi’ne yönelik rüşvet iddiaları nedeniyle 9 Kasım'da 6'sı belediye çalışanı 11 kişi, ev ve iş yerlerine yapılan baskın sonucu gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında 11 kişinin “izinsiz yapı ve bina inşa eden firma ve vatandaşlara cezai işlem yapılmaması”, “yasal mevzuata uygun olmayan binalara ruhsat ve yapı kullanma belgesi verilmesi karşılığında rüşvet alıp, verdikleri” gerekçesiyle gözaltına alındıkları belirtildi.

Emniyet işlemleri tamamlanan aralarında CHP Kemalpaşa eski İlçe Başkanı M.A., Yapı Kontrol Müdürlüğü ile İmar ve Şehircilik Müdürlüğü görevlileri İ.V., M.Ç., C.Y., A.Ö. ve Y.H. ile Yapı Kontrol eski Müdürü K.A.'nın da bulunduğu 11 kişi adliyeye sevk edildi.

L.K. ve O.K. savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılırken, 9 kişi ise mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye çıkartılan kişilerden M.Ç., K.A. ve İ.V. tutuklandı, 6 kişiyse adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Kimyasal atıklar su kanalına dökülüyor

Akdeniz ilçesinde su kanalına dökülen fabrikaların kimyasal atıkları çevreye kötü koku yayıyor. Mahalle sakinleri, sorunun çözülmesini istedi

Bir günde 2 kadın katledildi, 2 kadın da ağır yaralandı

Türkiye’de erkek şiddeti son bulmuyor. Son bir günde 2 kadın katledildi, 2 kadın ise yaralandı. 

'Barınamıyoruz Hareketi' Ankara'ya gidiyor: Koşmaya niyetleniyoruz

"Barınamıyoruz Hareketi," 12 Aralık’ta Ankara’da olacak. 2022 yılı bütçe görüşmelerinin TBMM’de sürdüğüne dikkat çeken öğrenciler, “Her yılın rutini olan bütçe görüşmelerinin de tarihimizin de farkındayız. Artık onları da planlarını da öğrencileri görmeyen bütçelerini de beklemiyoruz" dedi. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.