7 personelin içinde bulduğu yangın söndürme uçağı Maraş'ta düştü

Dulkadiroğlu ilçesinin Bertiz bölgesinde çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü.

7 personelin içinde bulduğu yangın söndürme uçağı Maraş'ta düştü
14 Ağustos 2021
16:04

Maraş'ın Dulkadiroğlu ilçesindeki Bertiz bölgesinde çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü. Bölgede yangın ihbarı üzerine söndürme için başlatılan çalışmalara havadan da destek verildi. Çalışmalara katılan bir söndürme uçağı, henüz belirlenemeyen nedenle düştü. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi. 

Uçağın Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Rusya’dan kiralandığı ve uçakta pilotlarla birlikte 7 personelin bulunduğu öğrenildi.

1915 Çanakkale Köprüsü, 'Euro' ile geçilecek

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, temeli 18 Mart 2017'de atılan ve hizmete 18 Mart 2022'de açılması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş fiyatını açıkladı.

EŞİK: Danıştay kadınların hayatlarıyla oynuyor

EŞİK, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasının iptal edilmesine dönük yaptıkları başvuruya ret yanıtı veren ve kararı 84 sonra bildiren Danıştay'a tepki gösterdi.  

'Barınamayan' öğrenciler parklarda

CHP İzmir milletvekilleri Mahir Polat ve Bedri Serter, yüksek ev kiraları ve yurtların yetersizliği nedeniyle kalacak yer bulamayan üniversite öğrencilerinin İzmir’de başlattığı "Barınamıyoruz, sokaklardayız" eylemine destek verdi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.