AB, 60 bin gence ücretsiz Interrail bileti dağıtacak

Avrupa Komisyonu, 18-20 yaş arasındaki 60 bin gence, bir ay geçerli olmak üzere ücretsiz Interrail bileti dağıtacak.

AB, 60 bin gence ücretsiz Interrail bileti dağıtacak
13 Ekim 2021
10:26

Avrupa Komisyonu, 18-20 yaş arasındaki 60 bin gence ücretsiz Interrail bileti dağıtmak için başvuru sürecini başlattı. Avrupa genelinde bir ay ücretsiz tren seyahati sağlayacak biletler için 26 Ekim’e kadar başvuru yapılabilecek.

Komisyon Başkan Yardımcısı Margaritis Schinas, pandemi sırasında gençlerin gerçek bir dayanışma gösterdiğini belirterek, hayatlarındaki önemli bir dönemi kaçırdıklarını ifade etti.

Avrupa içi hareketliliği arttırmayı amaçlayan kampanya kapsamında bilet alabilmek için belirli aşamalardan geçmek gerekiyor. AB üye ülke vatandaşlarının başvurabildiği kampanya kapsamında, Birlik ile ilgili sorular içeren bir sınava girmek de gerekecek.

Kazananlar, Mart 2022 ile Şubat 2023 arasında tüm AB ülkelerinde 30 güne kadar ücretsiz seyahat edebilecek. Bilet sahipleri, otobüs ve feribotlara da binebilecek.

İngiliz vatandaşı gençler ise son bir kez başvuru yapma şansına sahip olacak. Brexit'e rağmen İngiltere vatandaşı gençler de başvuruya uygun bulundu.

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.