ABD Türkiye ve Rusya'ya Libya'dan çekilme çağrısı yaptı

ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki daimi büyükelçisi Richard Mills, Türkiye ve Rusya askerlerinin Libya'dan çekilmesi çağrısı yaptı.

ABD Türkiye ve Rusya'ya Libya'dan çekilme çağrısı yaptı
28 Ocak 2021
23:25

BM Güvenlik Konseyi'nde (BMGK) Libya konulu bir oturumda konuşan ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) nezdindeki daimi büyükelçisi Richard Mills, Libya'dan tüm yabancı askerlerin çekilmesi için tanınan sürenin dolduğuna işaret ederek, "Rusya, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dahil tüm yabancı tarafları, Libya'nın egemenliğine saygıya ve Libya'daki askeri müdahaleyi derhal ve tamamen durdurmaya çağırıyoruz" dedi.

Libya'da taraflar 23 Ekim'de BM himayesinde ateşkes anlaşması imzalamış, anlaşma çerçevesinde tüm yabancı güçlerin üç ay içinde Libya'danayrılması istenmişti. Söz konusu bu süre cumartesi günü sona erdi.

Papa Erbil'e geçti

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francesco, Erbil Havalimanı’nda Neçirvan Barzani tarafından karşılandı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Kopenhag Üniversitesi: Yapay zeka, kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ediyor

Kopenhag Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, yaklaşık 4 bin Danimarkalı Covid-19 hastasından elde edilen veriler ışığında yapay zekanın kimlerin Covid-19'dan öleceğini yüzde 90 oranında tahmin ettiği belirtildi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.