ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Seyahat etme planlarınızı tekrar gözden geçirin

ABD, seyehat uyarı listesini günceledi Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan uyarı ile birlikte salı gününden bu yana "Dördüncü Seviye: Seyahat Etmeyin" kategorisine yer alan ülkelere yaklaşık 100 ülke eklendi.

ABD'den Türkiye'ye seyahat uyarısı: Seyahat etme planlarınızı tekrar gözden geçirin
21 Nisan 2021
20:23

ABD Dışişleri Bakanlığı yaklaşık 200 ülkeden 34'ünü "Seyahat Etmeyin" kategorisinde listeliyordu. Bu sayı şu anda 131’e çıkmış durumda. Dışişleri Bakanlığı güncellemeleri ne zaman tamamlayacağını açıklamayı ise reddetti.

26 Ağustos 2020’den bu yana bakanlığın üçüncü seviye, yani “seyahat etme planlarınızı tekrar gözden geçirin” uyarı listesinde yer alan Türkiye de artık ‘’seyahat edilmemesi’’ gereken ülkeler arasında.

ABD Dışişleri Bakanlığı hafta başında, Corona virüsü pandemisinin "seyahat edenler için benzersiz risk" taşıdığı gerekçesiyle "Seyahat Etmeyin" uyarısını dünya çapındaki ülkelerin yaklaşık 80'ini kapsayacak şekilde genişleteceğini açıklamıştı.

Bakanlık listesinde İngiltere, Kanada, Fransa, Meksika, Almanya da yer aldı ve bu ülkelerde Corona virüsü enfeksiyonun çok yüksek olduğu belirtildi.

 

Lavrov: Acilen Rusya, ABD, BM ve AB toplanmalı

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Gutteres ile yaptığı görüşmenin ardından Ortadoğu Dörtlüsü'nün acilen toplanması gerektiğini belirtti.

Gençlik Örgütleri: Direnen Filistin kazanacak

Gençlik örgütleri, Filistin halkına yönelik saldırılara karşı ortak mücadele çağrısı yaptı.

Diyarbakır Barosu: Cezaevlerindeki sağlık uygulamasının ulusal sağlık politikasıyla bütünlük içinde ve uyumlu olması gerekir

Diyarbakır Kadın Kapalı Cezaevi'ni ziyaret eden Diyarbakır Barosu, Covid-19 testlerinin yapılmasını, tutukluların aşılanmasını ve uygun koşulların sağlanmasını istedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.