ABD'nin Suriye Büyükelçiliği: Hava saldırılarında sivil ölümleri yaşanıyor, ateşkese uyulmalı

ABD Suriye Elçiliği, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik hava saldırılarının endişe verici olduğunu belirterek, ateşkes kararına saygı duyulmasına çağırdı.

ABD'nin Suriye Büyükelçiliği: Hava saldırılarında sivil ölümleri yaşanıyor, ateşkese uyulmalı
02 Eylül 2021
10:48

Elçiliğin resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “ABD, son aylarda Suriye'nin kuzeyindeki hava saldırılarının ve bombardımanlarının yoğunlaşması, düzinelerce sivilin hayatını kaybetmesine ve yerinden edilmesine yol açmasından derin endişe duyuyor. Tüm tarafları ateşkese saygı duymaya, sivil nüfusu korumaya ve BM'nin 2254 sayılı kararıyla özetlendiği gibi çatışmaya siyasi bir çözüm bulmak için çalışmaya çağırıyoruz.”

SPD'den Kaftancıoğlu kararına tepki

SPD tarafından yapılan açıklamada "Karar, Erdoğan hükümeti tarafından hukukun sistematik olarak kısıtlandığını gözler önüne serdi" ifadelerine yer verildi.

Gergerlioğlu: Aynur Doğan’ın konseri için yapılan detaylı inceleme nedir?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu 20 Mayıs’ta Kocaeli Derince’de düzenlenecek Aynur Doğan konserinin iptali hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

Muzaffer Oruçoğlu: Dersimli komünistlere önerim, Mehmet Çetin ile Emirali Yağan’ın doğdukları evleri müze haline getirmeleridir

Muzaffer Oruçoğlu, "Benim Dersimli komünistlere önerim, Mehmet Çetin ile Emirali Yağan’ın, bu iki komünist şairin doğdukları evi müze haline getirmeleridir" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.