ABD'nin Suriye Büyükelçiliği: Hava saldırılarında sivil ölümleri yaşanıyor, ateşkese uyulmalı

ABD Suriye Elçiliği, Türkiye’nin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik hava saldırılarının endişe verici olduğunu belirterek, ateşkes kararına saygı duyulmasına çağırdı.

ABD'nin Suriye Büyükelçiliği: Hava saldırılarında sivil ölümleri yaşanıyor, ateşkese uyulmalı
02 Eylül 2021
10:48

Elçiliğin resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle: “ABD, son aylarda Suriye'nin kuzeyindeki hava saldırılarının ve bombardımanlarının yoğunlaşması, düzinelerce sivilin hayatını kaybetmesine ve yerinden edilmesine yol açmasından derin endişe duyuyor. Tüm tarafları ateşkese saygı duymaya, sivil nüfusu korumaya ve BM'nin 2254 sayılı kararıyla özetlendiği gibi çatışmaya siyasi bir çözüm bulmak için çalışmaya çağırıyoruz.”

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.