'Açık açık söyleyin doğalgaza, elektriğe zam mı yapacaksınız?'

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e; “Zam yapacağız, yolunu arıyoruz demek mi istiyorsunuz? ‘Maliyetleri en az şeklide yansıtacağız’ demek bile zam habercisidir. Açık açık söyleyin Sayın Bakan. Doğalgaza, elektriğe zam mı yapacaksınız?” tepkisini gösterdi.

'Açık açık söyleyin doğalgaza, elektriğe zam mı yapacaksınız?'
13 Ekim 2021
14:19

CHP Enerji ve Altyapıdan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, enerji fiyatlarına ilişkin konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in "Enerji fiyatlarının küresel ekonomileri allak bullak ettiği bir dönemde, maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için bütün çabayı ortaya koyuyoruz” açıklamasını değerlendirdi.

Akın, şunları söyledi:

“Son 3 yıldır vatandaşımıza enerji buhranı yaşatan AK Parti iktidarı, doğalgaz zam fırtınasından vatandaşlarımızı nasıl koruyacağını henüz açıklamadı. Sayın Bakan yaptığı açıklamada ‘Doğalgaza zam yapmayacağız’ demiyor. Diyor ki; ‘Enerji fiyatlarının küresel ekonomileri allak bullak ettiği bir dönemde, maliyet artışlarının vatandaşlarımıza en az seviyede yansıması için bütün çabayı ortaya koyuyoruz.’ Bu ne demek Sayın Bakan? ‘Zam yapacağız, yolunu arıyoruz’ demek mi istiyorsunuz? ‘Maliyetleri en az şeklide yansıtacağız’ demek bile zam habercisidir. Açık açık söyleyin Sayın Bakan! Doğalgaza, elektriğe zam mı yapacaksınız? Hane halkını, esnafımızı ve üreticilerimizi korumak için elinizdeki tüm imkanları sonuna kadar kullanacaksanız, hemen ve şimdi yapmanız gereken, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun kara kış fonu olarak sizlere önerdiği çözümü hayata geçirmenizdir.

Ayrıca elektrikte TRT payını kaldırmak için verdiğimiz kanun tekliflerimizi gelin beraber Meclis’ten geçirelim. KDV’yi yüzde 1’e düşürelim. Bu enerji buhranında, vatandaşlarımızı kar kıştan korumak için çağrıda bulunuyorum. Artık elinizi taşın altına koyun!”

Davutoğlu Van'dan Bakan Bilgin'e yanıt verdi: Gençler sizin çocuklarınız gibi ceplerinde dolarla yurtdışına gitmiyorlar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, “‘Gençler Türkiye’den kaçmak istiyor’ diye bakmamak lazım. Gençler dünyayı tanımak istiyor” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e tepki gösterdi. Davutoğlu, “Bunların gözü kör oldu. Gençleri göremiyorlar. Sayın Bakan, o gençler sizin çocuklarınız veya yakınlarınız gibi ceplerinde dolarla yurt dışına gitmiyorlar. Türkiye’de, ana yurtlarında, ana vatanlarında, ana şehirlerinde iş bulamadıkları için gidiyorlar” dedi.

'Yok öyle' diyen Kılıçdaroğlu Merkez Bankası'na çıkarma yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ile görüşmek üzere Merkez Bankası’na geldi.

150 öğrenci duruşma için Antep'ten Nizip'e götürülmüş

Gaziantep Mehmet Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim gören yaklaşık 150 öğrencinin, okulun beden eğitim öğretmeni A.S tarafından Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde duruşması yapılan H.Ş’ye destek vermek için götürüldüğü ortaya çıktı. Velilerin tepki gösterdiği olayın ardından soruşturma açan Gaziantep Valiliği, öğretmen ile iki idarecinin açığa alındığını duyurdu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.