AFP Türkiye bürosuna grev kararı asıldı

TGS, AFP Türkiye ofisiyle yürütülen TİS sürecinin anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine, büronun kapısına grev kararı astı. 

AFP Türkiye bürosuna grev kararı asıldı
10 Eylül 2021
14:11

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) ile Agence France – Presse (AFP) Türkiye ofisi arasında süren toplu iş sözleşmesi (TİS) süreci anlaşmazlıkla sonuçlanması üzerine, büronun kapısına grev kararı asıldı. 

Büronun kapısında açıklama yapan TGS Genel Başkanı Gökan Durmuş, AFP ile 3 aydan fazla bir süredir görüşme halinde olduklarını belirterek işverenlerin "alay eder" gibi tekliflerle masaya geldiklerini söyledi. AFP Türkiye ofisinde çalışanların fahiş bir ücret talep etmediklerini aktaran Durmuş, "Sadece enflasyon karşısında ücretlerini korumaya çalışıyorlar. 1 veya 2 hafta gibi bir süre içerisinde olumlu bir adım atılmasını bekleyeceğiz, eğer olumlu adım atılmaz ise grev uygulamasına başlayacağız. AFP Türkiye ofisinden artık haber geçmeyecek. Gerçek enflasyon rakamları karşısında arkadaşlarımızın ücretleri korunsun" dedi. 

AFP Genel Temsilciliğine çağrı yapan Durmuş, "Uçuk rakamlar istemiyoruz. Taleplerimiz gayet makul. Sizin açınızdan da karşılanamayacak talepler değil. O yüzden biran önce taleplerimize kulak verin ve bu sözleşmeyi imzalayın" diye konuştu.

Açıklamanın ardından AFP Türkiye bürosunun kapısına grev kararları asıldı. 

DEDAŞ’ın sayaç taşıma uygulamasını protesto ettikleri için gözaltına alınan yurttaşlar serbest bırakıldı

Lice’de DEDAŞ ekiplerinin sayaçları direklere taşımasını protesto ettikleri gerekçesiyle evlerine düzenlenen baskınlar sonucu gözaltına alınan 7 kişi serbest bırakıldı.

Doğunun 11 ilinde 194 bin 97 abonenin elektriği kesildi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 11 ilde 194 bin 97 abonenin elektriğinin geçici olarak kesildiğini açıkladı.

Tunceli Valisi'nden evsiz kalan öğrencilere: Ben emlakçı mıyım?

Dersim’de yurtlardan çıkarılan öğrenciler, barınma sorunlarına çözüm bulunması için görüştükleri Vali Mehmet Ali Özkan'dan "ben emlakçı mıyım" yanıtı aldıkları belirtildi. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.