Ahmet Şık’a soruşturma

TİP Milletvekili Ahmet Şık hakkında, katıldığı televizyon programında AKP ile ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle soruşturma başlatıldı.

Ahmet Şık’a soruşturma
07 Haziran 2021
16:07

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Ahmet Şık hakkında, katıldığı bir televizyon programındaki sözleriyle nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Şık’ın söz konusu ifadeleri şöyle: “Şunu açıklıkla ifade edeyim mi, eğer AKP, bu iktidar bloğu vatansever ve ben teröristsem, onlar gibi vatansever olmaktansa, teröristlerin başımın üzerinde yeri var…. o iktidarı zayıflatacak her türlü politika, bu iktidarın köpek dişlerini kıracak, azı dişlerini çekecek her şey meşrudur.”

HDP Eş Genel Başkanlarından Kobani Davası açıklaması: Mesele Türkiye'nin geleceğidir

Kobani Davası’na ilişkin açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, “Mesele Türkiye’nin geleceğidir. O yüzden diyoruz ki, AKP hükümeti istediği sonucu buradan asla alamayacaktır” dedi.

Koca: Bugün 750 bin kişi Covid-19 aşısını yaptırmak için randevu aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 750 bin kişinin Covid-19 aşısı için randevu aldığını açıkladı.

CHP'li Toprak: Marmara Eylem Planı yandaşa ve Katar’a yeni kazanç kapısı

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, iktidarın Marmara Eylem Planı’nın 7 ve 9’uncu maddelerinin gizlenen asıl amacı açığa çıkarttığını belirterek; “Katar ile Su Anlaşması’nın hedefleri bu planla hayata geçirilmektedir” dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.