Aile Bakanlığı’ndan Eda Nur Kablan açıklaması: Kamu davası açılması halinde davaya müdahil olacağız

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "cinsel saldırıya uğradıktan sonra failler serbest kalınca intihar ettiği" iddia edilen Eda Nur Kablan ilgili "Kamu davası açılması halinde de davaya müdahil olarak hukuki süreçte bizzat bulunacağız" açıklamasını yaptı.

Aile Bakanlığı’ndan Eda Nur Kablan açıklaması: Kamu davası açılması halinde davaya müdahil olacağız
09 Ağustos 2021
14:09

"Eda Nur Kablan isimli kadının, cinsel saldırıya uğradıktan sonra failler serbest kalınca 7 Ağustos'ta annesine mesaj atıp ardından intihar ettiği" öne sürülmüştü. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, sosyal medya hesabı olayla ilgili açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

"07.08.2021 tarihinde intihar ederek hayatını kaybeden Eda Nur Kaplan’ı intihara sürükleyen süreç ve ölümüyle ilgili soruşturma evresini yakından takip ediyoruz. Kamu davası açılması halinde de davaya müdahil olarak hukuki süreçte bizzat bulunacağız."

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.