Alevi evlerinin ‘Kızılbaş’ yazılarak işaretlenmesine tepki

Seyhan ilçesinde Alevilerin yaşadığı bazı evlerin duvarlarına "Kızılbaş" yazılarak işaretlendi. Adana Alevi Platformu, Alevilerin hedef gösterilmesine tepki gösterdi.

Alevi evlerinin ‘Kızılbaş’ yazılarak işaretlenmesine tepki
26 Ağustos 2021
11:49

Adana'nın Seyhan ilçesine bağlı Ova ve Uçak mahallerinde Alevilerin yaşadığı bazı evler işaretlenip, duvarlara "Kızılbaş" yazıldı. Yazıların 24 Ağustos’ta yazıldığı ve daha sonra silindiği belirtildi. Evlerin işaretlenip, Alevilerin hedef gösterilmesine ilişkin yazılı açıklama yapan Adana Alevi Platformu, konunun kısa sürede aydınlatılmasını istedi. Açıklamanın devamı şöyle: “Emniyet yetkilileri bizi bilgilendirdi. Olaya dair savcılık soruşturma başlatmış, detaylı inceleme yürütülmektedir. Günümüz koşullarında gelişmiş teknolojileri kullanan emniyet kurumunun bu konuyu kısa sürede aydınlatacağına inancımız tam olmakla beraber, toplumumuzun güven duygusunu güçlendirecektir. Konunun takipçisi olacağız. Bu gibi olaylar geçmişte de hep yaşandı; ancak, biz Alevi toplumu olarak, itidalli ve sorumluluk bilinciyle haklarımıza sahip çıkarak hareket etmekten yana tavrımızı koruyacağız."

Fransa’da bazı illerde ilkokullardaki maske zorunluluğu kaldırılıyor

Fransa’da 4 Ekim'den itibaren vaka sayısının her 100 bin kişide 50'ye gerilediği illerdeki ilkokullarda maske zorunluluğu kaldırılacak.

Savunmaya saldırıya dair 'gizli tanık'tan beyan alındı

TJA Dönem Sözcüsü Ayşe Gökkan'ın dava duruşmasında polisin fiziki saldırısına maruz kalan savunma avukatlarına dair bir “gizli tanık”tan beyan alındığı oraya çıktı.

Antalya Kitap Fuarı 15 Ekim’de açılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Kitap Fuarı, 15-24 Ekim tarihleri arasında ‘Gelecek Bilgiyle Yeşerecek’ sloganıyla Cam Piramit’te 11’inci kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.