‘Alkol yasağı kalktı’ açıklamasına ilişkin bakanlıktan yanıt

İçişleri Bakanlığı, Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş'ın 'İçki satışı yapılıyor' açıklamasının ardından bir duyuru yaptı.

 ‘Alkol yasağı kalktı’ açıklamasına ilişkin bakanlıktan yanıt
30 Nisan 2021
14:14

Ülke genelinde 17 Mayıs’a kadar sürecek olan tam kapanma döneminde İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede yer almayan ancak valilikler ve il hıfzıssıhha kurulları tarafından TEKEL bayilerinin alkol satışının yasaklanmasına yönelik tartışmalar gündemdeki yerini koruyor.

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, sosyal medya hesabı twitter sayfasından alkol yasağının kaldırıldığına dair, “Alkol satışı yasağı kalkmıştır, herkese hayırlı olsun” şeklinde bir mesaj paylaşmıştı.

Aybaş’ın mesajı kamuoyunda geniş yer buldu. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, "Kısıtlamalar ile ilgili açıklamalarımız, resmi olarak Bakanlığımızca; İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararları, Valilikler tarafından ilgili kurumlarla ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır. Bunun dışında yapılan açıklamalara itibar edilmemelidir. Milletimizin büyük fedakarlık gösterdiği Tam Kapanma Döneminde, yanlış bilgilendirmeye yönelik kasıtlı tutumlarla ilgili gerekli hukuki müracaatların başlatılacağı da kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Aybaş: Sivil itaatsizlik şeklinde satış yapmaya devam ediyoruz

Öte taraftan ANKA Haber Ajansı’na konuşan Aybaş, “Bu yasak yazılı emirle gelmedi, yazılı emirle kalkmıyor. Zincir marketler alkol satışı yapmaya devam ediyor. Dün TESK Başkanı Palandöken de bizim açıklamamız doğrultusunda açıklama da yaptı. Sivil itaatsizlik şeklinde satış yapmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Şenyaşar Ailesi: Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz

Şenyaşar ailesi, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün resmi Twitter hesabnı ve Adalet Bakanlığının hesabını etiketleyerek, “Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz" dedi.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.