Almanya'dan büyükelçi açıklaması: Türkiye'den bildirim almadık

Almanya'dan 'istenmeyen adam' açıklaması: Türkiye'den bu konuda henüz bildirim almadık. Hafta sonunda Fransa ve ABD'deki ortaklarımızla bu konuyu ele aldık.

Almanya'dan büyükelçi açıklaması: Türkiye'den bildirim almadık
25 Ekim 2021
13:58

 

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, 10 ülkenin büyükelçisinin Osman Kavala hakkındaki AİHM kararlarının uygulanması çağrısı yapan ortak bildiri sonrası 'istenmeyen kişi' ilan edilmesi için talimat verdiğini söylemesinin ardından Almanya'dan yeni açıklama var. Almanya Dışişleri Sözcüsü, "Diplomatların sınırdışı edilmesi konusunda Erdoğan'dan herhangi bir bildirim almadık" dedi.

Hafta sonunda Fransa ve ABD ile bu konuda temas kurduklarını belirten sözcü, Türkiye'nin Almanya için önemli bir diplomatik ortak olduğunu söyledi.

Erdoğan cumartesi günü Eskişehir'de yaptığı açıklamada, yedisi NATO müttefiki, altısı Avrupa Birliği üyesi 10 ülkenin büyükelçilerinin 'istenmeyen kişi' ilan edilmesi için Dışişleri Bakanlığı'na talimat verdiğini söylemişti. Ancak o günden beri, bu ülkelerin büyük çoğunluğu kendilerine henüz bu yönde bir bildirim gitmediğini duyurdu.

Osman Kavala'nın AİHM kararları doğrultusunda serbest bırakılması çağrısı yapan 10 ülke şöyle: Kanada, Danimarka, Fransa, Almanya, Hollanda, Norveç, İsveç, Finlandiya, Yeni Zelanda ve ABD.

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.