Amed Şehir Tiyatrosu’ndan ücretsiz atölyeler: Son başvuru 13 Eylül

Amed Şehir Tiyatrosu, tiyatro eğitimlerinin de yer aldığı ücretsiz atölyeler düzenleyecek. 

Amed Şehir Tiyatrosu’ndan ücretsiz atölyeler: Son başvuru 13 Eylül
26 Ağustos 2021
13:44

Diyarbakır'da her yıl çok sayıda Kürtçe oyunla izleyicilerin karşısına çıkan Amed Şehir Tiyatrosu, Goethe Enstitüsü desteğiyle tiyatro eğitimlerinin de yer aldığı ücretsiz atölye çalışmaları düzenleyecek. 18 yaş üstü yetişkinleri kapsayan ve 20 kişilik kontenjanı bulunan atölye çalışmalarının başvuruları 13 Eylül’de son bulacak. Başvuruların tamamlanmasının ardından 18-19 Eylül tarihlerinde seçmeler yapılacak. 

Clown, Pandomim, Hareket ve Dans, Kukla, Jangiör, Dramatik yazarlık atölyelerinde katılımcılara temel oyunculuk, ses ve koordinasyon, tiyatro tarihi ve kuramı, oyun inceleme, ritim ve şan dersleri verilecek. 

Amed Şehir Tiyatrosu’nun Kayapınar’daki yerinde vereceği atölye çalışmalarına katılmak isteyenler, ad, soyad ve telefon numarasıyla amedtiyatro@gmail.com adresine mail atarak başvurulabilir.

Başak Cengiz'in katil zanlısı Diyarbakır'a nakledildi

Mimar Başak Cengiz’i samuray kılıcıyla öldüren katil zanlısı Can Göktuğ Boz, Diyarbakır Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne nakledildi.

'Milli Eğitim Şûrası Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak'

Milli Eğitim Bakanlığı, 20. Milli Eğitim Şûrası'nın açılış töreninin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yarın “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde” yapılacağını duyurdu. Bakanlık, "eğitimde fırsat eşitliği", "temel eğitimde fırsat eşitliği", "mesleki eğitimin iyileştirilmesi" ve "öğretmenlerin mesleki gelişimi" olmak üzere üç ana konuda komisyonu kurulacağını bildirdi. 

İstanbul'da simit artık 3,5 liradan satılacak

İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası’nın yaptığı yüzde 30’luk zam sonucu 100 gramlık simidin fiyatı 3,5 liraya çıkarıldı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.