Amerikalı teknoloji şirketi Yahoo sansür nedeniyle Çin'den çekildi

Yahoo, artan kısıtlamalar nedeniyle Çin’deki faaliyetini sona erdirdiğini bildirdi. Yahoo’dan yapılan açıklamada, şirketin ‘özgür ve açık internete’ bağlı kalınmaya devam edeceği vurgulandı.

Amerikalı teknoloji şirketi Yahoo sansür nedeniyle Çin'den çekildi
03 Kasım 2021
10:32

Amerikalı teknoloji şirketi Yahoo, 1 Kasım itibariyle Çin’deki faaliyetine son verdiğini duyurdu. Yahoo’dan yapılan açıklamada, Çin'de giderek zorlaşan bir iş ve yasal ortam olduğu ifade edilirken şirketin sağladığı internet hizmetlerine 1 Kasım itibariyle Çin’den erişilemeyeceği belirtildi.

Kullanıcılarının hakları ile özgür ve açık internete bağlı kalmaya devam edeceğini vurgulayan şirket, 2007 yılında iki Çinli muhalifin kimlik bilgilerini yetkili makamlara verdiği için eleştirilmişti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

ABD, Pekin Kış Olimpiyatlarını diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu

ABD, 2022 Pekin Kış Olimpiyatlarını “Çin'de devam eden insan hakları ihlalleri” gerekçesiyle diplomatik olarak boykot edeceğini duyurdu. 

Reuters muhabirinin Çavuşoğlu'na sorduğu soru gündem oldu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşıyla düzenlediği basın toplantısında Reuters'ın muhabirinin sorduğu soru gündem oldu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.