Asansör 11’inci kattan zemine çakıldı

Diyarbakır Kayapınar ilçesinde bir asansörünün 11’inci kattan zemine çakılması sonucu baba ile oğul yaralandı.

Asansör 11’inci kattan zemine çakıldı
19 Nisan 2021
21:40

 Kayapınar'da bir sitede 11’inci kattan zemine çakılan asansörde bulunan baba ile oğul yaralandı. Muhammet Erdoğan ve kazayı hafif sıyrıklarla atlatan oğlu, kaldırıldıkları Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. MMO Diyarbakır Şubesi, asansör kontrollerinin yetki alanlarının dışında olduğunu belirterek, konunun takipçisi olacaklarını duyurdu. 

Kazaya ilişkin Makina Mühendisleri Odası (MMO) Diyarbakır Şubesi, oda binasında basın toplantısı düzenledi. Burada konuşan Oda Eşbaşkanı Nevruz Kayran, olayın kendileriyle ilişkilendirildiğini ve haksız eleştirilen odağı haline geldiklerini belirtti. Bahse konu kazanın gerçekleştiği ilçe belediyesiyle 5 Temmuz 2018 tarihinden bu yana protokollerinin bulunmadığı bilgisini paylaşan Kayran, yaklaşık üç yıldır ilçe sınırları içinde herhangi bir asansör kontrolü gerçekleştirmediklerinin altını çizdi.

Asansörler insürekli çalışan hareketli parçalar içeren makinalar olduğunu ve yıllık periyodik kontrollerinin düzenli olarak yetkili kişiler tarafından yapılması gerektiğini vurgulayan Kayran, “Kamusal denetimler gerçekleştirmenin yanı sıra, meslek odası ve demokratik sivil toplum örgütü olmamız vesilesiyle toplumu ilgilendiren mesleğimize ilişkin her tür konunun takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Yaşanan kaza dolayısıyla konunun uzmanlarından bir heyet oluşturduğumuzu ve teknik olarak hazırlayacağımız inceleme raporunu ilgili kurumlarla paylaşacağımızı duyururuz” dedi.

Kuraklık etkisini göstermeye devam ediyor: Binlerce balık ölümü gerçekleşti

Uzun zamandır yağış almayan Mardin’in Mazıdağı ilçesindeki gölette su seviyesinin düşmesi nedeni ile binlerce balık ölümü gerçekleşti.

Göbeklitepe’nin P18 Steli New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde sergilenecek

Şanlıurfa’da 12 bin yıllık geçmişiyle ‘tarihin sıfır noktası’ olarak nitelendirilen Göbeklitepe’den bir eserin kopyası New York’taki Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde sergilenecek.

HDP: Bu değerli dile sahip çıkmak asli görevimiz ve siyasi mücadelemizin temelidir

Kürt dil bayramı için yazılı açıklama yapan HDP, “Kürtçenin Anayasayla korunmasını, tanınmasını ve dil faaliyetleri önündeki engellerin kaldırılmasını talep ediyoruz” diye belirtti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.