Atama bekleyen öğretmenler TRT'de konuşan Bakan Özer'e ulaşamadı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in bugün TRT Haber’de bir programa konuk olacağını öğrenen ataması yapılmayan öğretmenler, Ankara’da TRT Genel Müdürlüğü’nün kampüsüne gelerek Bakan Özer’e sorunlarını anlatmak istedi, ancak güvenlik güçleri öğretmenlerin kampüse girmesine izin vermedi.

Atama bekleyen öğretmenler TRT'de konuşan Bakan Özer'e ulaşamadı
13 Eylül 2021
14:33

Burada bekleyen öğretmenler ve aileleri şu açıklamaları yaptılar:

- Öğretmen Hakan Güngör: “Biz 11 aydır atanabilmek için Milli Eğitim Bakanı’nın peşinden koşuyoruz. Bu Sayın Ziya Selçuk döneminde de bu şekildeydi. Mahmut Özer göreve geldi. Kendisinden defalarca görüşme talep ettik kabul etmedi. Milli Eğitim Bakanlığı önüne gidiyoruz dağıtıyorlar. Buraya geliyoruz biçare… Ben ta Muş’tan geldim, Hakkari’den, Ağrı’dan gelen arkadaşlarımız var. Biz bu ülkenin öğretmenleriyiz. Benim yeğenim 3. sınıfa gidiyor. Tam 5 defa öğretmeni değişti. Şu an okulda öğretmeni yok. Çocuk evde ağlıyor, ben atama bekliyorum ben atanamadım. Ülkenin Milli Eğitim Bakanı’na bunu anlatamayacaksak bu derdimizi kime anlatacağız? Bu yüzden sizden de rica ediyoruz komiserim, ayak üstü bir dakika da olsa görüşmek istiyoruz.”

Öğretmen Serap Tekin: “2020 puanı ile sadece 20 bin alım yapıldı. Bu takvim 6 aya uzatıldı. 2021 KPSS’den sonra atama gerçekleştirildi. Zar zor bir 15 bin ek atama geldi. Bu da bir gecede 2021’e verildi. Karma alım başlığı altında 2021’e ilk atama veriliyor. 2020 yine mağdur oluyor. Biz bu şekilde bir kişi bile atanamayacağız. Emeğimizin karşılığını alamayacağız ama sesimizi duyuramıyoruz.”

Öğretmen Zeynep Bölükbaşı’nın babası Mustafa Bölükbaşı: (Bakan Özer’e okumak için hazırladığı şiiri okuyarak) Sayın Bakanımızdan bu yavrularımızın sesini duymalarını özellikle istirham ediyoruz, bu haksızlığa son verileceğine de inanıyorum. İnşallah çocuklarımız hakkı olanı alacak.”

Öğretmen Ceren Horoz: “Biz burada aylardır mücadele veriyoruz. Bu Ankara’ya kaçıncı gelişimiz gerçekten bilmiyoruz. Sesimizi de herkese duyurduğumuza inanıyoruz. Biz elimizden geleni yaptık, duyulmak istenmiyor mu bilmiyoruz. 2020’nin ek atama hakkını almadan da öğretmenler olarak bu davamızdan vazgeçmeyi düşünmüyoruz. Sayın yetkililer, biz defalarca seslendik, son kez vicdanınıza seslenmek istiyoruz. Biz bu hakkımız olan ek atamayı almak istiyoruz. Bizi de mağdur etmeyin, 2021’i de mağdur etmeyin.”

 

 

 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

AYM Özgür Gündem'in kapatılmasını anayasaya aykırı buldu

Anayasa Mahkemesi (AYM), Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan Özgür Gündem Gazetesi’nin geçici olarak kapatılmasına ilişkin verdiği “ihlal” kararının gerekçesini açıkladı. 

Muharrem İnce: Kürt sorununu biz çözeceğiz

Memleket Partisi'nin 1'inci Olağan Kurultay'ı Ankara Spor Salonu'nda başladı. Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 2023 Cumhurbaşkanlığı Seçimi'ni işaret ederek, "Cumhurbaşkanı aday adayıyım. Ama sandığı koyacağız bütün üyelerin önüne. Belki başka bir vatan evladı çıkar, üyeler karar verecek" dedi. İnce, konuşmasında "Kürt sorununu biz çözeceğiz" ifadesini de kullandı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.