Aygül Doku Adalet Bakanı'na seslendi

Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, Adalet Bakanı’na seslenerek, “Gülistan’ı bulmadınız, Zaynal Abarakovu yargılamadınız” dedi.

Aygül Doku Adalet Bakanı'na seslendi
15 Ekim 2021
11:02

Dersim’de kaybolduğu 5 Ocak 2020’den bu yana geçen 650 günde kendisinden bir haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun ablası Aygül Doku, sanal medya hesabından Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e seslendi. 

Her yeri kameralar ve askeri kulelerle gözetlendiği Dersim’de uzun bir süredir kayıp olan kardeşi Gülistan’dan haber alamadıklarını ifade eden Doku, Güle’e seslenerek “Adalet Gülistan’ı bulmamak değildir. Gülistan’ı darp edenleri yargılamamak değildir. Adalet, kızını kaybeden aileye ‘kızınız kayboldu buna inanın ve ben sizi yargılıyorum’ demek değildir. Gülistanı bulmadınız, Zaynal Abarakovu yargılamadınız ve üstüne bu aileyi yargılıyorsunuz. Siz geceleri o çocuklarınıza Gülistan’ı karanlıkta bıraktığınızı, bu aileyi yargıladığınızı ve Gülistan’ı alan şüphelileri yargılamadığınızı nasıl anlatıyorsunuz? Anlatabiliyor musunuz?” diye sordu.

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.