Babacan: Daha ne getireceksiniz bu ülkenin başına, artık bir soluklanın

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e yönelik sözlerini eleştirdi. Babacan, "Daha ne getireceksiniz başımıza? Artık bir soluklanın yeter" ifadesini kullandı.

Babacan: Daha ne getireceksiniz bu ülkenin başına, artık bir soluklanın
28 Mayıs 2021
14:41

Babacan, "Erdoğan’ın çarşamba günkü o ifadelerinden sonra, Türkiye’de eğer siyasi şiddet olursa sokak şiddeti olursa, eğer herhangi bir partinin üst düzey yöneticisine herhangi bir partinin genel başkanına sokak ortasında saldırı olursa, bunun sorumlusu bizzat Erdoğan’ın kendisidir. Daha ne getireceksiniz başımıza? Artık bir soluklanın yeter" dedi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Bursa'da partisinin il başkanlığı binasının açılışında konuştu.

Babacan özetle şunları söyledi:

"Rize’de yaşanan provokatif olaylar için 'ders verdiler' dedi. Daha da ileri gitti 'bunlar iyi günler' dedi. Devlet, vatandaşlarının güvenliğini sağlamakla sorumlu. Fakat öyle bir hale geldi ki memleket o devletin başındaki kişi yani Devlet Başkanı yani Cumhurbaşkanı siyasi rakibi gördüğü bir Genel Başkanı tehdit ediyor. ‘Bunlar daha iyi günler’ diyor. ‘Daha kötüsü gelecek’ demeye getiriyor. Sayın Erdoğan’ın çarşamba günkü o ifadelerinden sonra, Türkiye’de eğer siyasi şiddet olursa sokak şiddeti olursa, eğer herhangi bir partinin üst düzey yöneticisine herhangi bir partinin genel başkanına sokak ortasında saldırı olursa, bunun sorumlusu bizzat Sayın Erdoğan’ın kendisidir. Cumhurbaşkanı’nın kendisidir. Sayın Erdoğan bugünlerin neresi iyi? Daha neler gelecek bu ülkenin başına? Daha ne getireceksiniz bu ülkenin başına.

Biz bugünün tablosunu bir açıklayalım. Çete liderleri özel afla serbest bırakılıyor. O çete liderleri tüm muhalefet liderlerini, gazetecileri, aydınları alenen tehdit ediyor. Krizlerin ortağı Bahçeli çete liderini koruyup kolluyor, 'Dava arkadaşım' diyor. Mafyalar, illegal örgütlenmeler adeta bölge bölge ülkedeki suç alanlarını paylaşıyor.  Yurt dışına giden suç örgütü lideri, hani geçmişte Erdoğan’ın posterleriyle Rize’de mitingler yapan var ya ondan bahsediyoruz. Aynı kişi gidiyor şimdi, yurt dışından videolar yayınlıyor. Siyasetçilerin, bürokratların ve gazetecilerin içinde olduğu vahim iddialarda bulunuyor. Bütün bunlar yaşanırken vatandaşımız bir ekmek parasına muhtaç. Çiftçimiz kuraklıkla ve hayat pahalılığıyla tek başına mücadele vermeye çalışıyor. Esnafımız siftah yapamıyor. Kirasını ödeyemiyor. Evde tenceresini kaynamıyor. Artık aşısı olan bir hastalık Türkiye’de hala etkili ve kötü yönetim yüzünden aşı zamanında tedarik edilmediği için vatandaşlarımız ölüyor. Ülkenin durumu bu. Sayın Erdoğan, soruyorum size bu mu iyi günler? Daha ne getireceksiniz başımıza? Artık bir soluklanın yeter.

Ben Anayasa’yı açıyorum, Cumhurbaşkanı’nın yemin metnini okuyorum. Cumhurbaşkanı’nın yemin metnine bir bakın, bir de Sayın Erdoğan’ın bugün yaptıklarına bakın. Bugün Sayın Erdoğan her şeyi yapıyor, ama bu ülkenin gerçek anlamda Cumhurbaşkanlığını yapmıyor. Koltuğunun derdine düşmüş, bir partinin genel başkanı ne ise o reflekslerle hareket ediyor. Unutmasın bu millet onu Anayasa’ya göre Cumhurbaşkanı olarak 2018’de seçti. Görevinin son gününde kadar da Anayasa yemin metnine bağlı kalmak zorunda. O yemin metninin arkasında mı, değil mi? Onu bugün açıklasın söylesin."

HDP Eş Genel Başkanlarından Kobani Davası açıklaması: Mesele Türkiye'nin geleceğidir

Kobani Davası’na ilişkin açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, “Mesele Türkiye’nin geleceğidir. O yüzden diyoruz ki, AKP hükümeti istediği sonucu buradan asla alamayacaktır” dedi.

Koca: Bugün 750 bin kişi Covid-19 aşısını yaptırmak için randevu aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 750 bin kişinin Covid-19 aşısı için randevu aldığını açıkladı.

CHP'li Toprak: Marmara Eylem Planı yandaşa ve Katar’a yeni kazanç kapısı

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, iktidarın Marmara Eylem Planı’nın 7 ve 9’uncu maddelerinin gizlenen asıl amacı açığa çıkarttığını belirterek; “Katar ile Su Anlaşması’nın hedefleri bu planla hayata geçirilmektedir” dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.