Babacan'dan 'kombiyi kısın' diyen Dönmez'e: Tam yüzsüzlük

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ‘kombiyi kısın’ tavsiyesi için, “Bunlar gerçekten iyiden iyiye bu milletle dalga geçmeye başladılar. Bu işi, tam yüzsüzlüğe vurmak demek. Tam yüzsüzlük. Başka bir şey değil” dedi.

Babacan'dan 'kombiyi kısın' diyen Dönmez'e: Tam yüzsüzlük
06 Kasım 2021
17:23

Babacan, İstanbul’da Maltepe İlçe kongresinde konuştu.Babacan, Osman Kavala kararı için, "En son krizin bu aşamaya gelmesi yani bakanlar komitesinin gündemine gelecek kadar Türkiye’nin akitlerine imzalarına Türkiye’nin ‘uymuyorum’ demesi en son 12 Eylül darbesinin ardından yaşanmıştı. Askeri darbe döneminde oldu bu. Sadece bu bile içinde bulunduğumuz hukuksuzluğun belki de en çarpıcı örneği. Ülkeyi neredeyse bir askeri darbe döneminin hukuksuzluk dönemine döndürdüler. Tam 19 sene önce 12 Eylül Anayasası’nın izlerini silme vaadiyle iş başına gelen bu iktidar şu anda 12 Eylül dönemine benzer hukuksuzlukların içinde" dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in "Kombiyi 1 derece kısarak faturalarda yüzde 7'lik tasarruf sağlanabilir" önerisini hatırlatan Babacan, şunları söyledi:

"Bunlar gerçekten iyiden iyiye bu milletle dalga geçmeye başladılar. Bu işi, tam yüzsüzlüğe vurmak demek. Tam yüzsüzlük. Başka bir şey değil."

 

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.