Bahçeli: Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hafta içinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “adalet” çağrısı yaptığı Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ı hedef aldı.

Bahçeli: Osman Kavala Sorosçudur, Selahattin Demirtaş teröristtir
19 Ekim 2021
12:05

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Meclis’te partisinin grup toplantısında konuştu. Bahçeli, iktidarın ve belediyelerin hedefinde olan katı atık ve atık kağıt işçilerine dair, "Sokak aralarında kağıt toplayan kardeşlerimize sosyal güvenliğiniz olacak diyor. Çalışmanın iyisi kötüsü olmaz zira rızkın iyisi kötüsü olmaz. Ne var ki asıl mesele kağıt toplayan kardeşlerimizi rahatlatmak değil onları daha güvenli daha insani şartlarda çalışabilmelerinin önünü açmaktır. Bunun ilk yolu da eğitimdir. Kılıçdaroğlu abuk sabuk vicdan hatırlatması yapacağına, cahilce konuşacağına, öncelikle kağıt toplayıcı kardeşlerimizin bu işe nasıl ve neden başladıklarını incelemelidir" dedi.

Bahçeli, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına rağmen tahliye edilmeyen iş insanı Osman Kavala ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a dair de konuştu. Kılıçdaroğlu’nun “Demirtaş, Kavala neden hapiste?” sorusundan rahatsız olan Bahçeli, “Her soru kendi içinde bir cevap barındırır. Ama akıl dağılması yaşayan bu şahıs için bir önemi yoktur. Osman Kavala Sorosçudur. Selahattin Demirtaş teröristtir. Teröristin yeri de hukukun üstün olduğu tüm demokratik ülkelerde demir parmaklıkların arkasıdır” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bürokratlara “yasadışı işlem yapmayın” çağrısına da Bahçeli, "Kılıçdaroğlu amcalığa, ağabeyliğe soyunmuş, bu sefer de bürokrasiye ayar vermeye kalkışmış. Süre doldu, üstelik bir gün de geçti sayın Kılıçdaroğlu ne oldu, heyben doldu mu, attığın taş yerini buldu mu, başın göğe erdi mi? O tarihe yapan yaptı kapan kaptı, 18 Ekim'den sonra sorumlusunuz demek mi istiyorsunuz? Kılıçdaroğlu kendi içinde vahit çelişkilerle maluldür. Kılıçdaroğlu’nun bürokrasiyi tehdit mesajı vesayetçi bir söylemdir. Bürokraside hata yapan çıkacaktır bunlar tespit edip ayıklanacaktır. Ancak Türk bürokratını tehdit etmek müstevli üslubudur. Bu üslubun faili ateş olsa cürmü kadar yer yakacaktır” diye karşılık verdi.

Bahçeli, “Kılıdçaroğlu bürokratlara değil, İBB Başkanına kafa yormalı, onu fazla serbest bırakmaktan kaçınmalıdır. Sadece boş zamanlarında belediye binasına ve İstanbul'a uğrayan bu şahsın gezmediği yer neredeyse kalmamıştır. Gözümüzden kaçtığı sanılmasın. Sipariş bir senaryo devrededir. Görev sahası İstanbul'la sınırlı olan bu belediye başkanının il il gezmekteki amacı nedir? Varmak istediği yer neresidir? Yunanistan ziyaretine niye ihtiyaç duymuştur" dedi.

NATO içinde “Türkiye’ye karşı siper kazıldığını” söyleyen Bahçeli, “Türkiye’ye gözdağı verilmektedir. Pasifik’te ters düşen ABD ve Fransa şu işe balkınız ki Ege ve Akdeniz’de Yunanistan'ın arkasından silah göstermektedir. Hiç kimse bize hikaye anlatmasın ABD'nin Yunanistan'ın teşebbüs ve taşeronlarını görüyor alayına birden hodri meydan diyoruz” şeklinde konuştu. 

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.