Bakırköy Adalet Sarayı'nda bir mübaşir intihar etti

 Bakırköy Adalet Sarayı'nda mübaşir olarak görev yapan R.E.Y. yedinci kattan atlayarak intihar etti.

Bakırköy Adalet Sarayı'nda bir mübaşir intihar etti
30 Mart 2021
17:48

İstanbul'da Bakırköy Adalet Sarayı'nda mübaşir olarak görev yapan R.E.Y. yedinci kattan atlayarak yaşamına son verdi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da konuya ilişkin açıklama yaparak yaşanan intiharı doğruladı. Savcılık açıklamasında şu ifadelere yer verildi: "Bakırköy Adliyemizde mübaşir olarak görev yapmakta olan R.E.Y. bugün saat 13.00'te adliyemizin 7. katından atlayarak intihar girişiminde bulunmuştur. Olay yerine gelen 112 Acil personeli tarafından hayatını kaybettiği tespit edilmiştir. Personelimizin bir süredir kronik psikolojik rahatsızlığı nedeniyle tedavi görmekte olduğu anlaşılmıştır. Adalet teşkilatımız adına personelimize Allah'tan rahmet, yakınlarına ve mesai arkadaşlarına başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Avukat Dayanışması da konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. “Bakırköy Adliyesi’nde ‘adalet’ değil intihar eden bir vatandaş ses getirdi” denilen paylaşımda “Adliyede yaşanan intihara dair henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak açıklamadan öte esas sorun  Adalet Bakanlığı’nın artan intihar, saldırı ve hukuksuzluklar karşısında çözümsüz kalmasıdır. Biz bu durumu yaşananlara sebep olmak olarak da değerlendiriyoruz. İstifa edin” ifadelerine yer verildi.

Ali Kenanoğlu: Diyanet İşleri Başkanlığı aracılığı ile yurtdışına gönderilen sözde “Alevi uzmanı” kişi sayısı kaçtır ve bunların kaçı geri dönmemiştir?

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul Milletvekili Ali KENANOĞLU, kısa bir süre önce kamuoyuna yansıyan gri pasaport aracılığıyla yapılan ve Diyanet’e uzanan insan kaçakçılığının sözde Alevi boyutuyla ilgili Cumhurbaşkanlığı’na soru önergesi verdi. Kenanoğlu soru önergesinde “Diyanet İşleri Başkanlığınca hangi Alevi vakıf veya dernekleri ile sözde Aleviliği yurtdışında doğru anlatma projeleri üzerinden protokol yapılmıştır?” diye sordu.

Gazeteci İnci Aydın yargılandığı davada beraat etti

Yeni Yaşam Gazetesi Yazıişleri Müdürü İnci Aydın, "örgüt propagandası" iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Kılıçdaroğlu Torbalı Belediye Başkanı Uygur'un cenazesine katıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur için, Torbalı Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene katıldı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.