Baş: Bu tezkereler ülkemizin ihtiyacı değildir, iktidarın sallanan koltuğunu sağlamlaştırma umududur

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, TBMM’de bugün oylanacak Irak ve Suriye tezkeresine ilişkin, “Bu tezkereler ülkemizin ihtiyacı değildir, halkın çıkarına değildir. Tek derdi, iktidarın sallanan koltuğunu sağlamlaştırma umududur” dedi.

Baş: Bu tezkereler ülkemizin ihtiyacı değildir, iktidarın sallanan koltuğunu sağlamlaştırma umududur
26 Ekim 2021
17:26

TSK'nin Irak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon yetkisini iki yıl daha uzatmayı öngören Cumhurbaşkanlığı Tezkeresi, TBMM Genel Kurulu’nda bugün oylanacak.

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, tezkereye TBMM’de düzenlediği basın toplantısında tepki gösterdi. Baş, şunları kaydetti:

“Türkiye İşçi Partisi olarak, tereddütsüz ‘hayır’ diyoruz. Sözde dış politikanın iç siyaset için kullanılmasının en kötü örneklerinden birisi, sık sık TBMM gündemine gelen tezkereler. AKP iktidarı eliyle çürütülen ülkemizde parlak ekonomi tabloları da vatandaşın karnını doyurmayınca, hep bildiğimiz oyun devreye giriyor ve ‘tezkere’ gündeme geliyor. Bu tezkerelerin en önemli nedeni, halkın yaşadığı yıkımın üzerini milliyetçilik örtüsüyle ile örtmektir.

Biz Türkiye İşçi Partisi olarak, net olarak söylüyoruz: Bu tezkereler ülkemizin ihtiyacı değildir, halkın çıkarına değildir. Tek derdi, iktidarın sallanan koltuğunu sağlamlaştırma umududur.

Bu tezkerenin de daha öncekiler gibi tek bir anlamı var. Savaş politikalarıyla bir yandan halkımızın açlığına, yoksulluğuna mazeret olarak gösterip içeride vatan millet edebiyatı yapıyorlar. Diğer yandan ortaya çıkan göç sorununu Batı’ya karşı koz olarak kullanıyorlar.

Bir yanda tezkere varsa halkın payına düşen ölüm ve yoksulluk, işsizlik, açlık oluyor. 

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.