'Beklenen yarınları getirme sözünü veriyoruz'

Eğitim Sen Şubeleri, Dünya Öğretmenler Günü’nde dayanışma gecesi düzenledi. 

'Beklenen yarınları getirme sözünü veriyoruz'
06 Ekim 2021
09:11

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) Şubeleri, Dünya Öğretmenler Günü’ne ilişkin dayanışma gecesi etkinliği düzenledi. Seyrantepe’de bulunan bir kır salonunda düzenlenen etkinlikte, “İnadına Eğitim Sen inadına KESK”, “Zimanê me hebûna me ye”, “KHK’ler gidecek biz kalacağız”, “Jin Jiyan azadi”, “Her neteweyî bi ziwanê xo estê” pankartları asıldı.

Etkinliğe Halkların Demokratik partisi (HDP), Diyarbakır Milletvekili Remziye Tosun ve Semra Güzel, Saadet Partisi, Kamu Emekçiler Sendikası Konfederasyonu (KESK),  Tabibler Birliği (TTB),  Mimar ve Mühendisler Odası Birliği (MMO) MED-DER katıldı. 

Etkinlikte, Eğitim Sen’in yaptığı çalışmaları anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Amed Eğitim Sen 1 Nolu Şube Başkanı Emine Akşahin, çocuklara ve öğrencilere  güzel, güneşli günler bırakmanın sorumluluğunu aldıklarını belirtti. İşyerlerinde, alanlarda, bulundukları her yerde örgütlülüğü sağladiklarını dile getiren Akşahin, “Mücadelemizi büyüterek beklenen yarınları getirme sözünü veriyoruz” dedi.

İhraç edilen Akademisyeni Zeki Kanay, "Bu suça ortak olmayacağız bu bir insanlık sucudur' dediğimiz için bin yüz 28 akademisyen hakkında soruşturma açıldı, gözaltılara maruz kaldık, ihraç edildik. Amaçları bizleri sindirmek, biz bilim akademileri olarak boyun eğmedik ve eğmeyeceğiz" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından emekli olan 90 öğretmene plaket verildi. Etkinlik sanatçı Ağit Işık ve KESK Müzik Kolektifi’nin seslendirdiği şarkılarla sona erdi. 

TİHV: Adli Tıp Kurumu, ideolojik raporlar veriyor

TİHV Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Aba, hastanelerin "cezaevinde kalamaz" raporlarına rağmen hasta tutukluları tahliye etmeyen ATK'nin bilimsel olmayan ideolojik raporlar verdiğini söyledi.

Meksika'da havai fişek fabrikasında patlama: 6 ölü, 18 yaralı

Meksika'nın Puebla kentindeki kaçak olarak faaliyet gösteren bir havai fişek atölyesinde patlama meydana geldi. Patlamada 6 kişi yaşamını yitirdi, 18 kişi yaralandı.

Türkiye ile Katar arasında 15 yeni anlaşma imzalandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'la yapılan 15 yeni anlaşmayı hatırlatarak, "Önümüzdeki süreçte her alanda işbirliğimizi genişleteceğiz" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.