Beştaş: Çözüm ABD, New York, Moskova’da değil TBMM’dir

 HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, Erdoğan-Biden arasındaki saatlik görüşmede sorunların çözülemeyeceğini belirterek, çözüm yerinin Meclis olduğunu söyledi.

Beştaş: Çözüm ABD, New York, Moskova’da değil TBMM’dir
01 Kasım 2021
13:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Joe Biden’in Roma’daki görüşmelerine dair konuşan Beştaş, şunları söyledi: “Biden ile Erdoğan görüşmesi uzun zamandır gündemde. Biliyorsunuz en son New York'a gittiğinde Destici ile görüşmüştü. Burada görüşemiyordu herhalde. Sonunda büyük lobiler ve harcanan paralar ile bu görüşme gerçekleşti. Bir saatlik görüşme için ne kadar çaba ve efor sarf edildiğini hepimiz biliyoruz. Bir saatlik görüşme ile yapısal sorunlar çözülemez, her şey güllük gülistan denilerek Türkiye yurttaşlarının aldatılmasına izin vermeyeceğiz. 

Hukuka dönülmesi lazım

Ortada anlaşmazlık konularının, Türkiye’deki demokrasi çıtasının eleştirisi konusu olduğu bir kez daha görüldü, S-400 ve Kuzey ve Doğu Suriye konusunda tabi ki bir anlaşma yok, kimse de bekleyemez bu politika devam ettikçe. Erdoğan ve küçük ortağı içerde yarattıkları krize karşı bu tür mizansenler meşrulaştırma girişiminde bulunuyor. Bu kabul edilemez. Türkiye’de hukuka dönülmesi lazım, yeni bir hukuk düzeninin yaşama geçirilmesi gerekiyor. Çözüm ABD, Glasgow, New York, Moskova’da değil TBMM’dir. Hukuk ve insan hakları, demokrasi sorunlarını çözecek merci siyasettir. AKP iktidarını bu çağrıyı bir kez daha yapmak istiyoruz. Biden ile görüşmeyi süslü cümlelerle eksik yanlış cümleler anlatmaktan halkı aldatmaktan vazgeçsinler.”

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.