Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu ve Filistin Devlet Başkanı Muhmud Abbas ile telefonda görüştü.

Biden, Netanyahu ve Abbas ile görüştü
15 Mayıs 2021
22:57

Netanyahu, telefon görüşmesi gerçekleştirdiği Biden'a "sarsılmaz desteği" için teşekkür ederek, İsrail'in sivillere zarar vermekten kaçındığını ve savaş uçaklarının bombalamadan önce binaların tahliye edilmesi için süre tanıdığını söyledi.

Biden, Netenyahu ile yaptığı görüşmenin ardından Abbas’ı arayarak, görüş alışverişinde bulundu.  Filistin yönetimi tarafından paylaşılan bilgiye göre, Mahmud Abbas ve Biden ilk görüşmelerini yaptı.

Abbas'ın sözcüsü, Mahmud Abbas'ın Biden'dan önemli bir telefon aldığını söyledi. Söz konusu görüşmenin Biden'ın Ocak ayında göreve gelmesinden bu yana iki lider arasındaki gerçekleşen ilk görüşme olduğu belirtildi.

Görüşme, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırılarından hemen sonra yaşandı. Joe Biden, sakinleşmeye yardımcı olmak için Cuma günü bölgeye bir elçi göndermişti.

AB Konseyi, AB Dijital Covid-19 Sertifikasını kabul etti

AB Konseyi, üye ülkelerin AB Dijital Covid Sertifikasına ilişkin düzenlemeleri kabul etti.

Almanya Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kaldırıyor

Almanya, Türkiye dahil riskli ülkelere yönelik seyahat uyarısını kaldırıyor

Pakistan'da yolcu otobüsü devrildi: 18 ölü, 30'dan fazla yaralı

Pakistan'ın Belucistan eyaletinde yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu en az 18 kişi hayatını kaybetti, 30'dan fazla kişi de yaralandı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.