BM'nin veri hazinesi hacklendi

Hackerların BM bilgisayar ağlarına başarılı bir şekilde sızdığını, BM arşivlerini hedeflemek için kullanılabilecek bir veri hazinesi elde ettiği açıklandı.

BM'nin veri hazinesi hacklendi
09 Eylül 2021
17:21

Bloomberg'in haberine göre bilgisayar korsanlarının 5 Nisan'da BM sistemlerine erişim kazandığını ve 7 Ağustos itibariyle ağda hala aktif olduğunu iddia eden siber güvenlik firması Resecurity tarafından ihlal tespit edildi.

Hackerların erişimi karanlık ağdan aldıkları bir BM çalışanının kullanıcı adını ve şifresini kullanarak sağladıkları ifade edildi.

BM yetkilileri Resecurity adlı firmaya saldırıyı bildirdikten sonra, ihlalde yalnızca ekran görüntülerinin alındığını bildirildi. Resecurity, kendilerine çalınan bilginin kanıtlarını teslim ettikten sonra Birleşmiş Milletlerin onlarla iletişim kurmayı bıraktığını açıkladı.

Su sorunu yaşayan çiftçilerden eylem

Su sıkıntısı nedeniyle ürünlerinin çürüdüğünü belirten çiftçiler, sulama kanalının suyunu kesti.

Salgında 57 eczacı yaşamını yitirdi

Olağan Genel Kurulu’nda salgından ötürü 57 eczacının ve 20 eczane çalışanın yaşamını yitirdiği bilgisini paylaşan İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, “Hiçbir yöneticinin hayal bile edemeyeceği bir süreç yaşadık” diyerek yaşananları özetledi. 

'İhbar var' gerekçesiyle konsere yasaklama

 Kaldırım Müzik Topluluğu ve Grup Munzur'un katılımıyla düzenlenecek konser, "ihbar yapıldı" denilerek yasaklandı. 

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.