BM'nin veri hazinesi hacklendi

Hackerların BM bilgisayar ağlarına başarılı bir şekilde sızdığını, BM arşivlerini hedeflemek için kullanılabilecek bir veri hazinesi elde ettiği açıklandı.

BM'nin veri hazinesi hacklendi
09 Eylül 2021
17:21

Bloomberg'in haberine göre bilgisayar korsanlarının 5 Nisan'da BM sistemlerine erişim kazandığını ve 7 Ağustos itibariyle ağda hala aktif olduğunu iddia eden siber güvenlik firması Resecurity tarafından ihlal tespit edildi.

Hackerların erişimi karanlık ağdan aldıkları bir BM çalışanının kullanıcı adını ve şifresini kullanarak sağladıkları ifade edildi.

BM yetkilileri Resecurity adlı firmaya saldırıyı bildirdikten sonra, ihlalde yalnızca ekran görüntülerinin alındığını bildirildi. Resecurity, kendilerine çalınan bilginin kanıtlarını teslim ettikten sonra Birleşmiş Milletlerin onlarla iletişim kurmayı bıraktığını açıkladı.

SPD'den Kaftancıoğlu kararına tepki

SPD tarafından yapılan açıklamada "Karar, Erdoğan hükümeti tarafından hukukun sistematik olarak kısıtlandığını gözler önüne serdi" ifadelerine yer verildi.

Gergerlioğlu: Aynur Doğan’ın konseri için yapılan detaylı inceleme nedir?

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu 20 Mayıs’ta Kocaeli Derince’de düzenlenecek Aynur Doğan konserinin iptali hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

Muzaffer Oruçoğlu: Dersimli komünistlere önerim, Mehmet Çetin ile Emirali Yağan’ın doğdukları evleri müze haline getirmeleridir

Muzaffer Oruçoğlu, "Benim Dersimli komünistlere önerim, Mehmet Çetin ile Emirali Yağan’ın, bu iki komünist şairin doğdukları evi müze haline getirmeleridir" dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.