Buldan: İktidarın en büyük enkazı kadına yönelik suçlardır

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, dünya kadınlarıyla birlikte şiddete “hayır” diyeceklerini belirterek, “Bu iktidar ilk seçimlerde yıkılıp giderken, arkasında bıraktığı en büyük enkaz kadına yönelik suçlar olacaktır” dedi. 

Buldan: İktidarın en büyük enkazı kadına yönelik suçlardır
10 Kasım 2021
11:29

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kadın Meclisi, yeni dönem politik mücadele hattını belirlemek üzere parti Genel Merkezi’nde toplandı. Kadın Meclisi toplantısı öncesi HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, değerlendirmelerde bulundu. Kasım ayı itibariyle Kadın Meclisi toplantılarının başladığını belirten Buldan, “Kadın Meclisi ve kadınlar olarak bir araya geldiğimiz bu her bir kadın toplantımız, bütün moral ve coşkumuzla gerçekleştirdiğimiz her buluşmamız, kadın hareketinin mücadele ve çalışmalarında kararlı bir şekilde ilerlediğinin bir ifadesidir. Dolayısıyla biz bu her kadın buluşmalarımızdan ötürü heyecan duyuyoruz, bu güçlü birliktelikten güç alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Buldan, başta Kadın Meclisi olmak üzere ülkede kadın mücadelesi için emek veren mücadele yürüten her bir kadın yapısı ve örgütlenmesinin ülkede değişimin, eşit bir yaşamın, demokrasinin ve adalete giden yollarını döşediğini söyledi. Buldan, “Şu an ki demokratik muhalefetin en güçlü kesimini oluşturan biz kadınların yürüyüşü kadınların eşitlikçi demokratik iktidarını bu ülkede mutlaka kuracaktır. Bunu hep birlikte, ülkenin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine bütün kadınlarla el ele verdiğimiz çalışmalarla, mücadeleyle başaracağız. Biz kadınlar ortak ve eşit yaşamın sıcak iklimi ile bu ülkeyiz kuşatacağız. Buna dair oldukça inançlıyız, kararlıyız” dedi.

TÜİK: Son 6 ayda en çok dolar kazandırdı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, kasımda en yüksek aylık reel getiriyi yüzde 15,93 oranlarıyla külçe altın sağladı. Yıllık değerlendirmede ise en fazla kazandıran ise yüzde 10,35 ile Amerikan doları oldu. Türk lirası mevduatı ve Devlet İç Borçlanma Senetleri (DİBS) ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık ve yıllık değerlendirmelerin hepsinde yatırımcısına kaybettirdi.

Silvan Belediye Eşbaşkanı Toprak'ın hakkında daha önce açılan ve takipsizlikle sonuçlanan soruşturmalar yeniden iddianameye döndü

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesi, yerine kayyım atanan Silvan Belediye Eşbaşkanı Naşide Toprak hakkında daha önce açılan iki ayrı soruşturmadaki takipsizlik kararının kaldırılarak iddianame hazırlanmasını talep etti.

Endonezya'daki yanardağ patlamasında can kaybı 34'e yükseldi

Endonezya'da Semeru Yanardağı’nda cumartesi günü meydana gelen patlamada bilanço artıyor. Paylaşılan son verilere göre, patlama nedeniyle can kaybı 34'e yükseld.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.