Çadır eylemi başlatan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri kampüsten çıkarıldı

Hocaları Fevzi Erçin’in yaz okulunda ders vermesinin keyfi bir şekilde engellenmesine karşı çadır eylemi başlatan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, gece yarısı polisler tarafından kampüsten çıkarıldı.

Çadır eylemi başlatan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri kampüsten çıkarıldı
01 Haziran 2021
10:50

Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyım rektör olarak atanmasının ardından başlayan protestolar devam ederken, hocaları Fevzi Erçin’in yaz okulunda ders vermesinin keyfi bir şekilde engellenmesine üzerine öğrenciler dün akşam Güney Kampüs’te bir araya geldi. "Feyzi Erçin yalnız değildir. Akademi biat etmez, biz bu gece buradayız" diyen öğrenciler, burada çadır eylemi başlattı.

Boğaziçi Dayanışması'ndan yapılan bilgilendirmede ise "Kayyımın icraatlarını protesto etmek üzere Gezi direnişinin yıldönümünde kampüste kurduğumuz çadırlara müdahale etmek için gözaltı araçları ve çok sayıda polis hazırlanıyor" denildi.

Gecenin ilerleyen saatlerinde öğrenciler ikişerli, üçerli gruplar halinde kampüsü terk etmeye zorlandı.

Erdoğan PYD'ye dair rahatsızlığını dile getirdi

Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi kapsamında düzenlenen Brüksel Forumu'nun 'İstikrara Katkı' başlıklı oturumunda video mesaj yoluyla konuştu.

Diyarbakır’da şüpheli kadın ölümü

Kayapınar’da E.Y. adlı kadın, şüpheli bir şekilde yaşamını yitirdi.

Tanrıkulu Adalet Bakanı Gül'e seslendi: Bu yargılamanın kayıtlarını izlemeli

Kobani Davası’ndaki gözlemlerini aktaran CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e seslendi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.