Çavuşoğlu: Ermenistan'daki darbe girişimini de şiddetle kınıyoruz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan’da ordu ile Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan arasında yaşanan ve darbe olarak nitelendirilen duruma yönelik Türkiye adına açıklamada bulundu.

Çavuşoğlu: Ermenistan'daki darbe girişimini de şiddetle kınıyoruz
25 Şubat 2021
14:23

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a ve hükümete ordu tarafından yapılan istifa çağrılarına dair açıklamada bulundu.

Paşinyan yapılan çağrıyı darbe olarak niteleyip destekçilerini sokağa davet etmişti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Ermenistan’da yaşanan duruma ilişkin, "Bu tür darbe girişimleri ülkelerin istikrarını bozan girişimlerdir. Biz de basından takip ediyoruz gelişmeleri ama nerede olursa olsun darbeye karşıyız. Biz dünyanın neresinde olursa olsun darbe veya darbe girişimlerine kesinlikle karşıyız, dolayısıyla Ermenistan'daki darbe girişimini de şiddetle kınıyoruz” açıklamasını yaptı.

Türkiye Emekli Subaylar Derneği yönetimi görevden alındı

İçişleri Bakanlığı,103 amiral bildirisine ilişkin beyanları sebebiyle Türkiye Emekli Subaylar Derneği Genel Başkanı emekli Tuğgeneral Namık Kemal Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.

Merkel: Bir ülkede AİHS tehlikedeyse bu Avrupa Konseyi açısından alarm olmalıdır

Almanya Başbakanı Angela Merkel, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu Avrupa Konseyi üyelerini, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarını "hızlı ve kapsamlı bir şekilde" uygulamaya çağırdı.

Rusya ile Bulgaristan arasındaki restleşme devam ediyor

Rusya, Bulgaristan'ın geçtiğimiz ay Moskova Büyükelçiliği'nin 2 çalışanını "istenmeyen kişi" ilan etmesine yanıt olarak Bulgaristan'ın Moskova Büyükelçiliği'ndeki 2 diplomatı sınır dışı etme kararı aldı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.