CHP, bölge kentlerinde ekonomiyi yerinde inceliyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), küçük esnaf ve KOBİ’lerin özellikle pandemi sonrasında nasıl etkilendiğini sahada inceliyor. Tespitler daha sonra bir belge halinde paylaşılacak ve çözüm önerileri sıralanacak. 

CHP, bölge kentlerinde ekonomiyi yerinde inceliyor

Mahmut ORAL

CHP, küçük esnaf ve KOBİ’lerin özellikle pandemi sonrasında nasıl etkilendiğini sahadaki milletvekilleri ile yerinde inceliyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı da olan İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Diyarbakır’da Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) ile Organize Sanayi Bölgesi’nde bir dizi temaslarda bulundu. Tanrıkulu ve Özdemir’e ziyaretleri sırasında İl Başkanı Gönül Özel de eşlik etti.

Tanrıkulu ve Özdemir, ziyaretleri çerçevesinde Tekstil İhtisas OSB’de, ülkenin önemli tekstil markalarından biri olma yolunda istikrarla ilerleyen JİBER’i bünyesinde bulunduran şirketler grubunun Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Oğurlu ile bir araya geldi. Oğurlu, CHP heyetine markanın üretimi için kısa süre içinde tam kapasite ile faaliyete geçecek olan, 33 bin metrekarelik kapalı alana sahip yeni tesisi gezdirdi. 


Oğurlu, tesisin faaliyete geçmesi ile birlikte halihazırda 480 olan çalışan sayısının 1.200’e yükseleceğini kaydetti. Yıllık 4 milyon adet üretim hedeflediklerini dile getiren Oğurlu, yurt içinde 81 ilde mağaza, bayi ve toptancı ağı ile tüketiciye ulaştıklarını, yine yurtiçinde 18, yurtdışında ise 10 satış mağazalarının olduğunu söyledi. Daha sonra basına kapalı olarak geçen görüşmede, CHP’liler bölgedeki yatırım olanakları ve yatırımcının sorunları konusunda bilgi aldı. 


Temaslarının ardından tiraj.com.tr’ye geliş amaçlarıyla ilgili kısa bir değerlendirme yapan CHP’li Özdemir, “Genel Başkanımızın talimatıyla, özellikle pandemi sonrasında küçük ve orta işletmecilerimizin, sektörel ve bölgesel bazda nasıl etkilendiklerini, çalışanların, üretimin ne durumda olduğuna ilişkin çalışma yapıyoruz. Özellikle de devletin desteklerinin ne kapsamda etkili olduğu konusunda temaslarda bulunuyoruz. Bunun sonucunda yurttaşın, çalışanın, üreticinin talepleri, sorunları, olanakları konusunda partimiz kapsamlı bir belge açıklayacak. Biz de CHP olarak çözüm önerilerimizi ortaya koymuş olacağız” dedi. 


CHP heyeti daha sonra OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Fidan ile bir araya geldi. Heyet burada da birkaç işletmeyi ziyaret ederek, yöneticileriyle geliş amaçlarına ilişkin görüştü. CHP heyeti, yakın zamanda kentsel dönüşüm planı açıklanan ve sakinlerinin plan nedeniyle tedirgin olduğu merkez Bağlar ilçesinin Kaynartepe Mahallesi’nde de halkla bir araya geleceği belirtildi. 

 

Memur-Sen: Açlık sınırı 3 bin 107, yoksulluk sınırı ise 8 bin 823 lira

Memur-Sen'in kasım ayı açlık-yoksulluk araştırmasına göre; yoksulluk sınırı bir ayda 228 lira, açlık sınırı ise 80 lira yükseldi. Memur-Sen, kasım ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 3 bin 107, yoksulluk sınırını ise 8 bin 823 lira olarak hesapladı. Kasımda en çok LPG, mazot ve uçak bileti fiyatı arttı. Fiyatı en çok yükselen gıda ürünü ise yüzde 24,81 ile patlıcan oldu.

Diyarbakır'da sağlıkçılar, 'İnsanca yaşamak, insanca çalışmak' için iş bıraktı

Amed Sağlık Platformu üyeleri, hastanelerde bir günlük iş bıraktı.

'Bir çocuğun maddi sebeplerden dolayı ölüm riskiyle karşı karşıya gelmesi kabul edilemez'

İstanbul'da Y.M.G.'ye doğumundan 1 ay sonra 'Kistik Fibrozis' tanısı konuldu. 3 yaşındaki çocuğun, Ivacaftor etken maddeli ilacı kullanmasının zorunlu ve hayati önem taşıdığı belirtildi. İlacın yurt dışından getirilmesi gerektiği ve tek dozunun yıllık maliyetinin 300 bin dolar olduğu öğrenilirken, aile SGK tarafından karşılanmasını talep etti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.