CHP’den pandemi raporu: Sağlıkçıların özlük haklarında hiçbir iyileştirme yapılmadı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, pandeminin 439 gününde yapılamayanları ortaya koyduğu raporu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sundu.

CHP’den pandemi raporu: Sağlıkçıların özlük haklarında hiçbir iyileştirme yapılmadı
28 Mayıs 2021
11:49

Gamze Akkuş İlgezdi, pandeminin 439 gününde yapılamayanları ortaya koyduğu raporunda sağlık emekçilerinin şiddete maruz kalmaya devam ettiklerini belirterek, “Bu süreçte pandemi kahramanı sağlıkçıların özlük haklarında hiçbir iyileştirme yapılmadı, sağlıkta şiddeti önleme yasası çıkarılmadı” dedi.

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, pandeminin 439'uncu gününde yapılması gereken ancak yapılmayanları bir raporla Kemal Kılıçdaroğlu'na sundu.

Akkuş İlgezdi Türkiye'de ilk olgunun görüldüğü bildirilen 11 Mart 2020 tarihinden bugüne geçen 439 günde yönetilemeyen bir pandemi sürecinin içinde savrulduğunu ifade ederek, "iktidarın yönetemediği pandemi sürecinde alınmayan önlemler, şeffaf açıklanmayan veriler nedeniyle pandeminin başından beri her gün ortalama en az 11 bin 765 kişi hastalanırken, 100 yurttaşımız da vefat ediyor" dedi.

İlgezdi, raporunda ülkemizde filyasyonun ilaç bırakmak olarak uygulandığını kaydederek, "Oysaki geriye dönük, kaynağını yakalamaya yönelik ciddi bir filyasyon yapılmıyor" açıklamasını yaptı.

İlgezdi’nin 439. Gününde Türkiye’de Pandemi raporunda varyant çalışmalarının yapılmadığı vurgulanarak, “Türkiye ‘yeni mutasyonlar’ sonucu oluşan, varyantlara teslim olmuş durumda. Türkiye’de veriler şeffaf olarak paylaşılmadığı için dünya üzerinde bugüne kadar ortaya çıkan varyantların hangilerinin, hangi illerimizde ve kaç kişi üzerinde etkili olduğunu bilmiyoruz” dendi.

Hazırlanan rapora şuradan ulaşabilirsiniz: EK 1 : TÜRKİYE’DE PANDEMİ RAPORU

HDP Eş Genel Başkanlarından Kobani Davası açıklaması: Mesele Türkiye'nin geleceğidir

Kobani Davası’na ilişkin açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, “Mesele Türkiye’nin geleceğidir. O yüzden diyoruz ki, AKP hükümeti istediği sonucu buradan asla alamayacaktır” dedi.

Koca: Bugün 750 bin kişi Covid-19 aşısını yaptırmak için randevu aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün 750 bin kişinin Covid-19 aşısı için randevu aldığını açıkladı.

CHP'li Toprak: Marmara Eylem Planı yandaşa ve Katar’a yeni kazanç kapısı

CHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Koordinatör Başdanışmanı Erdoğan Toprak, iktidarın Marmara Eylem Planı’nın 7 ve 9’uncu maddelerinin gizlenen asıl amacı açığa çıkarttığını belirterek; “Katar ile Su Anlaşması’nın hedefleri bu planla hayata geçirilmektedir” dedi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.