CHP’li Ağbaba: “Cumhurbaşkanı mı konuşuyor, mafya mı ayırt edemezsiniz”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba; Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Çubuk’ta yaşadığı linç girişimi görüntülerini izletmesini eleştirdi. Ağbaba, “Bir Cumhurbaşkanı mı konuşuyor, mafya mı konuşuyor ayırt edemezsiniz. Genel Başkan’a saldıranların arkasında Saray var, Erdoğan var" diye konuştu. Erdoğan'ın tehditlerine pabuç bırakmayacaklarını belirten Ağbaba, "Genel Başkanımızın kılına zarar gelse dünyayı onun başına yıkarız” dedi.

CHP’li Ağbaba: “Cumhurbaşkanı mı konuşuyor, mafya mı ayırt edemezsiniz”
28 Ekim 2021
16:59

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara Milletvekilleri Ali Haydar Hakverdi, Nihat Yeşil ve Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere ile Sosyal Demokrasi Derneği Genel Başkanı Sami Doğan'ı dernek merkezinde ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında açıklama yapan Ağbaba şunları söyledi:

“TÜGVA, tamamen bir fetö kopyası"

Sosyal Demokrasi Derneği, sivil toplum örgütü. Sivil toplum örgütü denilince akla devletin kurmamış olduğu sivil toplum örgütleri geliyor. İktidarın Türkiye’ye kazandırmış olduğu yanlışlardan birisi de kendi güdümündeki sivil toplum kuruluşları. Tamamen devletin kaynaklarını kullanarak var olan dernekler var. Onlara, sivil toplum kuruluşu demek mümkün değil. Bunların en önemli örneklerinden birisi TÜGVA isimli vakıf. Yaptığı işlere bakınca insan hayret ediyor. Çeşitli vakıflar, tarikatlar aracılığıyla bazı yapıların Türkiye’ye verdiği zararı görüyoruz.  Geçmişte devletin teslim edildiği bir grubun 15 Temmuz’da neler yaptığını hep birlikte gördük. TÜGVA da AKP’nin kurmuş olduğu, Saray’da kurulan bir vakıf. Bu vakıf tamamen bir FETÖ kopyası. 10 milyonun üzerinde işsiz varken devlete kendi yandaşlarını işe yerleştirmeye çalışıyorlar. Devlete hâkim, savcı, orduya asker, emniyete polis yerleştirme gibi işler yapıyorlar.

Sadat, paralel bir milli savunma bakanı gibi çalışıyor

Bir diğer kendine dernek diyen SADAT diye bir oluşum var. Demokrasilerde olmaması gereken bir karanlık yapı Saray’ı yönetiyor. Adeta paralel bir Milli Savunma Bakanı gibi çalışıyor. Bunun yanlış olduğunu geçmişte yasadığımız örneklere bakarak görebiliriz. Tamamen Cumhuriyet’in kuruluş ilkesine düşman bir yapı ile karşı karşıyayız. Bu yapılar Saray tarafından destekleniyor. 15 Temmuz ile başlayan, ardından bizim ‘20 Temmuz Sivil Darbesi’ dediğimiz KHK’lar ile ülkenin yönetildiği, demokrasinin askıya alındığı, bağımsızlığını yitirdiği, parti yönetiminin hâkim, savcı olduğu bir dönemi yaşadık. Olağan dışı bir siyaset.

Cumhurbaşkanı mı konuşuyor, mafya mı ayırt edemezsiniz:

29 Ekim’in kurucusu Atatürk’ün son altı yılda hatırlanmasından memnuniyet duyuyoruz. 15 Temmuz Darbe Girişimi olunca daha önce Atatürk’ü ağzına almayan, ‘iki ayyaş’ diyen bu anlayış, 15 Temmuz sonrasında Genel Merkezlerine Atatürk posteri asmışlardı. Dün de yine Atatürk’ün ismini anarak yaptığı konuşmada bizi suçladı. Konuşmanın içeriğine baktığımız zaman bir Cumhurbaşkanı mı konuşuyor, bir çete lideri mi konuşuyor, mafya mı konuşuyor ayırt edemezsiniz. Demokrasiye inanıyorsa bu konuşmayı bir cumhurbaşkanının yapmaması lazım. Konuşmada bir video var. Videoda Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun linç edilme görüntüleri var. Hırsız Osman’ın arkasındaki gücün kim olduğunu dünkü videoda gördük. Genel Başkan’a saldıran, adeta öldürme girişiminde bulunanların arkasında Saray var, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan var. Genel Başkanımızın kılına zarar gelirse bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Çubuk'ta yaşanan olayın da faili ve azmettiricisi ortaya çıkmıştır. Savcıları bu anlamda göreve davet ettiğimizi söylemek istiyoruz.”

 

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.