CHP'li Erol tepkiler üzerine Ana Fatma'daki tableti kaldırdı

Ana Fatma Ziyareti’ne isminin yazılı olduğu tableti asan CHP’li Gürsel Erol, gelen tepkiler üzerine mermer tableti kaldırmak zorunda kaldı. 

CHP'li Erol tepkiler üzerine Ana Fatma'daki tableti kaldırdı
02 Kasım 2021
15:51

Dersim’de bulunan ve Aleviler için kutsal sayılan Ana Fatma Ziyareti’nin bulunduğu bölgeye, geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Gürsel Erol tarafından “peyzaj” adı altında restorasyon çalışması yapıldı. 28 Ekim’de biten restorasyon çalışmasının ardından Erol, ziyarete “Onarımı ve çevre düzenlemesi 2021 yılında 26’ncı dönem Tunceli ve 27’nci dönem Elazığ milletvekili Sn. Gürsel Erol tarafından yapılmıştır” yazılı mermer tablet astırdı.

 Gelen yoğun tepkiler nedeniyle Erol, isminin yazılı bulunduğu mermer tableti kaldırmak zorunda kaldı.

 

Kılıçdaroğlu Mersin'deki mitingde konuştu: Sarayın vesayetinden Türkiye’yi kurtaracağız

Mersin’de partisinin düzenlediği mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, TÜİK'e alınmamasına tepki göstererek, "Sizin duvarınız vız gelir bize" dedi.

Mersin’deki 'Milletin Sesi' mitingi başladı

CHP’nin Mersin’deki “Milletin Sesi” mitingi başladı. Saat tam 13.00’da alana gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu birazdan Mersinlilere seslenecek.

Hayali gerçekleşemedi ama dengbêjliğiyle Kürt tarihine ışık tutuyor

Çocukluk hayali olan Erîvan Radyosu'nda klam söylemeyi gerçekleştiremeyen dengbêj Mistefa, inşaatta, köy odalarında ve sokakta seslendirdiği klamlarla Kürt kültür ve tarihine ışık tutuyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.