Çin'in Tayvan'a saldırısı durumunda ABD tutumunu açıkladı

ABD Başkanı Joe Biden, Tayvan’ın olası bir Çin saldırısına uğraması durumunda, koruma taahhütlerini yerine getirerek Tayvan’ı savunacaklarını söyledi.

Çin'in Tayvan'a saldırısı durumunda ABD tutumunu açıkladı
22 Ekim 2021
10:05

ABD Başkanı Joe Biden, Çin ile Tayvan arasındaki gerginliğe dikkat çekerek, olası bir saldırı durumunda Tayvan’ı koruma taahhütlerini yerine getireceklerini vurguladı. Amerikan televizyon kanalı CNN'de katıldığı bir programda Biden'a, Çin'in Tayvan üzerinde hak iddia ettiği hatırlatılarak olası bir saldırıda ABD’nin nasıl tepki vereceği soruldu. Başkan, Tayvan’ı koruyacaklarını söyleyerek, "Bunu yapmak için bir taahhüdümüz var” yanıtını verdi. "Çin, Rusya ve dünyanın geri kalanı, bizim dünya tarihindeki en güçlü ordu olduğumuzu biliyor" diye konuşan Biden, "Çin ile bir soğuk savaş istemiyorum. Sadece Çin'in geri adım atmayacağımızı, görüşlerimizi değiştirmeyeceğimizi anlamasını istiyorum” dedi.

CHP'den 'Squid Game'li miting daveti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yarın Mersin'de katılacağı ve “Milletin Sesi” isimli ilk seçim mitingi ile ilgili hazırlıklar tamamlandı. Miting öncesi kentte Netflix'te izlenme rekoru kıran Güney Kore yapımı "Squid Game" adlı diziyi anımsatan bir yöntemle çağrı yapıldı. Mitinge davet kartında "Oyunu sonlandırmak için, 4 Aralık Cumartesi 13.00" mesajı yazıyor.

Engelliler Konfederasyonu Başkanı: Yetkilileri sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye çağırıyoruz

Engelliler Konfederasyonu Başkanı Ferman Kurtel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, “İlgilileri, yetkilileri, 3 Aralık’ta sevgi sözcükleri, merhamet duyguları göstermek yerine haklarımızı vermeye ve hemen harekete geçmeye çağırıyoruz” açıklaması yaptı.

SES: Bizleri yok gören düzenlemeyi biz de kabul etmiyoruz

SES Ankara Şubesi, düzenlemeye, “sağlıkçılar arasında ekonomik ayrımcılık yapıldığı” gerekçesiyle tepki gösterdi. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi önünde bir araya gelen sendika üyeleri, açıklama yaptı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.