Danıştay, Munzur Gözeleri Rekreasyon Projesi ihalesinin iptaline karar verdi

Danıştay 13. Dairesi Munzur Gözeleri Rekreasyon Projesi ihalesinin iptaline karar verdi.

Danıştay, Munzur Gözeleri Rekreasyon Projesi ihalesinin iptaline karar verdi
18 Şubat 2021
14:06

(HABER MERKEZİ) Dersim'in Ovacık ilçesinde bulunan Munzur Gözeleri’ne ‘Munzur Gözeleri Rekreasyon Projesi’ ihalesi adı altında başlatılan peyzaj çalışmalarına Danıştay 13’üncü Dairesi dur dedi.

Munzur Gözeleri, tepkilere rağmen Munzur Gözeleri Rekreasyon Projesi 10 Ağustos çalışmalara başlatıldı. Aleviler’in kutsal mekân olarak kabul ettiği, Dersim’in Ovacık ilçesindeki Munzur Gözeleri’nde yapımına başlanan peyzaj çalışmalarına Dersimliler “Munzur Gözelerinin projeye değil korunmaya ihtiyacı var” diyerek uzun bir süredir peyzaj çalışmalarının durdurulması için mücadele ediyordu.  

Halkın tepkisine rağmen Munzur Gözelerinde iş makineleri kullanılırken, başlatılan çalışmalar kapsamında Munzur Çayı üzerine köprüler inşa edildi. Ağustos 2020’de Erzurum Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığına projenin durdurulması için başvuru yapan Dersim’deki avukatlar,  projenin iptali için de Danıştay 13’üncü Dairesi’nde dava açtı.

Kararı duyuran Dersim Kültürel ve Doğal Mirası Koruma Girişimi sözcüsü avukat Barış Yıldırım, “Danıştay 13. Dairesi açtığımız davada Munzur Gözeleri Rekreasyon Projesi ihalesinin iptaline karar verdi” bilgisini paylaştı.

Bakan Koca vaka sayıları artan ve azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı artan ve azalan illeri sosyal medya hesabından paylaştı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.