Demirtaş'tan Gare açıklaması: Sorumluluğu HDP'ye ve muhalefete yüklemek aymazlıktır

Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TSK operasyonuna dair kişisel sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Demirtaş'tan Gare açıklaması: Sorumluluğu HDP'ye ve muhalefete yüklemek aymazlıktır
18 Şubat 2021
14:42

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gara'da şehit edilen 13 vatandaşa ilişkin, "PKK'nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine baş sağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm" dedi.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaşananlardan dolayı çok üzgün olduğunu belirterek şu mesajı paylaştı:

"PKK'nin elindeki 13 insanımızın katledilmiş olmasını açıkça kınıyorum. Ailelerin acısını yürekten paylaşıyor, kendilerine baş sağlığı diliyorum. Yaşananlardan dolayı çok üzgünüm. Diplomatik yollar yerine, siyasi şov amaçlı operasyon sonucunda ortaya çıkan trajedinin sorumluluğunu HDP'ye ve muhalefete yüklemek de aymazlıktır. Halka hesap vermesi gereken, iktidardır. Aslolan; silaha, şiddete, savaşa her koşulda karşı çıkarak barışı sağlamaktır."

Bakan Koca vaka sayıları artan ve azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı artan ve azalan illeri sosyal medya hesabından paylaştı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.