Dersim'deki yangınlar kontrol altına alındı

Dersim'in farklı bölgelerinde çıkan yangınlar kontrol altına alındı.

Dersim'deki yangınlar kontrol altına alındı
03 Eylül 2021
12:02

Dersim'in Roj Deresi'nde 6 gün önce çıkan orman yangını kontrol altına alındı. Dersim'in Pülümür Vadisi'nde bulunan Roj Deresi'nde 28 Ağustos'ta başlayan yangın dün akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Dersim Belediyesi çalışanları, alevlerin yeniden yükselmesine karşı bölgede soğutma çalışması yapıyor.   

Hozat kırsalında askeri operasyon sonucu çıkan orman yangını 15 gün sonra söndürülmüştü. Yine Munzur Vadisi'nde Fırtına Veli Çeşmesi'ndeki yangın 3, merkeze bağlı Türüşmek (Aktuluk) Mahallesi’ndeki yangın ise aynı gün kontrol altına alınmıştı. 

1915 Çanakkale Köprüsü, 'Euro' ile geçilecek

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu, temeli 18 Mart 2017'de atılan ve hizmete 18 Mart 2022'de açılması beklenen 1915 Çanakkale Köprüsü’nün geçiş fiyatını açıkladı.

EŞİK: Danıştay kadınların hayatlarıyla oynuyor

EŞİK, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkılmasının iptal edilmesine dönük yaptıkları başvuruya ret yanıtı veren ve kararı 84 sonra bildiren Danıştay'a tepki gösterdi.  

'Barınamayan' öğrenciler parklarda

CHP İzmir milletvekilleri Mahir Polat ve Bedri Serter, yüksek ev kiraları ve yurtların yetersizliği nedeniyle kalacak yer bulamayan üniversite öğrencilerinin İzmir’de başlattığı "Barınamıyoruz, sokaklardayız" eylemine destek verdi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.