Dışişleri Bakanlığı'ndan Myanmar açıklaması: Seçilmiş liderlerin ve demokratik kurumların önüne konulan engelleri kaldırın

Dışişleri Bakanlığı, Myanmar’da gerçekleştirilen askeri darbeye ilişkin açıklamalarda bulundu. Açıklamada, "Türkiye her türlü darbeye ve askeri müdahaleye karşıdır" ifadesine yer ver verildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Myanmar açıklaması: Seçilmiş liderlerin ve demokratik kurumların önüne konulan engelleri kaldırın
01 Şubat 2021
11:09

Dışişleri Bakanlığı'ndan, Myanmar'da yapılan askeri darbeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada şöyle, "Myanmar Silahlı Kuvvetlerinin bugün yönetime el koymasını derin endişeyle karşılıyor ve şiddetle kınıyoruz. Türkiye her türlü darbeye ve askeri müdahaleye karşıdır. Gözaltına alındığı bildirilen tüm seçilmiş liderlerin, siyasi şahsiyetlerin ve sivillerin derhal serbest bırakılmalarını bekliyoruz. Myanmar’da halkın serbest iradesiyle oluşan yeni Parlamentonun en kısa sürede toplanması, seçilmiş liderlerin ve demokratik kurumların önüne konulan engellerin süratle kaldırılması çağrısında bulunuyoruz. Bu vahim gelişmenin Myanmar’da ağır şartlar altında yaşayan Rohinga Müslümanlarının durumunu daha da kötüleştirmemesini temenni ediyoruz" denildi. 

Covid-19 vaka sayıları artıyor

Sağlık Bakanlığı, son 24 saatte 64 kişinin korona virüsten hayatını kaybettiğini, 13 bin 215 yeni vaka olduğunu açıkladı.

Dersim Kadın Platformu: Gülistan Doku nerede?

Kadınlar, Dersim'de 5 Ocak 2020’den bu yana kendisinden haber alınamayan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku için yürüyüş gerçekleştirdi.

Kadınlar İstasyon Meydanı'nı coşkularıyla doldurdu

DAKP’ın öncülüğünde Diyarbakır’da düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğine binlerce kadın katıldı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.