Diyarbakır Barosu davası ertelendi

Diyarbakır Barosu'nun önceki dönem Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında 24 Nisan açıklaması ve hazırlanan bir rapor gerekçe gösterilerek açılan davanın duruşması ertelendi. 

Diyarbakır Barosu davası ertelendi
17 Şubat 2021
15:44

Diyarbakır Barosu’nun önceki dönem başkanı Ahmet Özmen ve Yönetim Kurulu üyesi 11 avukat hakkında 2017 ve 2018 yıllarında yaptıkları basın açıklamaları gerekçesiyle, "Halk kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" ve "Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ve Türk milletini aşağılama" iddiasıyla açılan davanın 4’üncü duruşması, Diyarbakır 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Avukatların mazeret bildirerek katılmadığı duruşmada, Diyarbakır Baro Başkanı Cihan Aydın ve avukat Gazal Koluman hazır bulundu. 

İddia makamı, dosyadaki eksik hususların giderilmesini talep ederken, Baro Başkanı Aydın, önceki duruşmadaki taleplerini yineleyerek, beraat kararı verilmesini istedi. 

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksik hususların giderilmesine karar vererek, duruşmayı 25 Haziran'a erteledi. 

Diyarbakır Barosu eski Başkanı Özmen ve Yönetim Kurulu üyeleri hakkında, 1-24 Nisan 2018’de yayımladıkları “Ermeni Halkının Dinmeyen Büyük Acısını Paylaşıyoruz”, 18 Aralık 2017’de “Kürdistan İfadesini Cezalandırmak Utançtır, Kabul Edilemez!” açıklamaları ve Hakkari’nin Oğul köyünde SİHA’ların kullanıldığı bir operasyonda sivil olduğu belirtilen bir kişinin ölmesi, üç kişinin de yaralanmasına ilişkin hazırlanan 14 Eylül 2017 tarihli rapor nedeniyle dava açılmıştı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Şin: Önlemleri elden bırakmamalı

Van-Hakkari Tabip Odası Genel Sekreteri Dr. Rıdvan Şin, "kontrollü normalleşme süreci" sonrası oluşan rehavet ortamından kaynaklı vaka sayılarında ciddi artışların yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.