Diyarbakır Hafıza Odası sergisinin açılışı korona virüs nedeniyle ertelendi

Ressam Ahmet Güneştekin "Hafıza Odası" sergisinin ertelendiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

Diyarbakır Hafıza Odası sergisinin açılışı korona virüs nedeniyle ertelendi
28 Nisan 2021
09:26

Uzun zamandan beri hazırlık çalışmaları devam eden ressam Ahmet Güneştekin'in açacağı "Hafıza Odası" sergisi, korona virüs nedeniyle ertelendi. Sosyal medya hesabından serginin ertelendiğini duyuran Ahmet Güneştekin, serginin Eylül ayında açılacağını ifade etti.

Güneştekin'in paylaşımı şöyle: "Değerli sanatseverler, Bu yıl #Diyarbakır’da Keçi Burcu’nda yapmayı planladığımız ve epey hazırlandığımız #HafızaOdası sergisini korona salgını nedeniyle eylül ayına ertelemek zorunda kaldık. O zamana kadar vaka sayısının düşmesini temenni ediyoruz. Anlayışınız için teşekkürler."

 

Evini atölye olarak kullanan ressam, 48 yıldır Türkiye’nin demokrasisizliğini resmediyor

Türkiye’nin “Demokrasisizlik” tarihini çizdiğini söyleyen ressam Ramazan Soğukpınar, Roboski, Şengal, Halepçe ve Ankara Gar katliamları gibi birçok olayı resmetti. 

CHP'li Erol tepkiler üzerine Ana Fatma'daki tableti kaldırdı

Ana Fatma Ziyareti’ne isminin yazılı olduğu tableti asan CHP’li Gürsel Erol, gelen tepkiler üzerine mermer tableti kaldırmak zorunda kaldı. 

DAM Başkanı Yeşilgöz: Dersim’in kutsal mekanları reklam amaçlı olarak kullanılıyor

CHP’li Gürsel Erol’un “peyzaj” çalışması adı altında Ana Fatma Ziyareti’nin doğal dokusunu bozduğunu belirten DAM Başkanı Selman Yeşilgöz, inanç merkezlerinin reklam aracı olarak kullanılacak yerler olmadığını söyledi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.