Diyarbakır OSB, Afrika pazarı için İstanbul’a çıkarma yaptı

15-16 Eylül 2021’de İstanbul’da düzenlenen Dünya Sektörlerarası İşbirliği Forumu'na Diyarbakır OSB’den 27 firma katıldı.

Diyarbakır OSB, Afrika pazarı için İstanbul’a çıkarma yaptı
17 Eylül 2021
17:46

(HABER MERKEZİ) Afrika ülkelerinden gelen iş insanları ile ikili görüşmelerin yapıldığı forum açılış töreni ile başladı. Törende bir konuşma yapan Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Fidan, Diyarbakır’ın yatırım olanaklarını ve işbirliği fırsatlarını dile getirdi.

2 gün süren forumda B2B görüşmelerle işbirliği fırsatları arayan firmalar Afrika pazarında yer alabilmek için çaba gösterdi.

Konu ile ilgili gazetemize konuşan Diyarbakır OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve OSBÜK Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Özdoğan, bu ve benzeri çalışmaların hız kazanması gerektiğini ifade etti. Özdoğan, “ Sanayicilerimizin yeni pazarlar bulması konusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Pandemi gibi talihsiz bir süreçten geçiyoruz. Ancak her şeye rağmen çabalarımıza devam edeceğiz” dedi. 

Özdoğan sözlerine şöyle devam etti:

“Geleneksel yöntemlerle işimizi belli bir düzeye kadar getirebiliriz. Modern dünyanın ve yeni ticaret anlayışının öngördüğü şekilde davranmak zorunluluk haline gelmiştir. Bizlerde buna ayak uydurmak zorundayız. Daha dışa dönük, daha yenilikçi ve daha işbirliği içerisinde hareket etmeliyiz. Bu foruma katılan tüm firmalarımıza teşekkür ederim. Bir yandan yurt dışından gelenlerle işbirliği olanaklarını ararken, diğer yandan bu iki gün içerisinde aynı zamanda kendi sorunlarımız konuşma ve tartışma olanağı bulduk. Sanayicilerimiz çok değerli olduğuna inandığım görüşlerini dile getirdiler. Bundan hem büyük memnuniyet duyduk hem de umutlarımızı güçlendirdik. Diyarbakır OSB Yönetimi olarak bundan sonrada bu ve buna benzer organizasyonlarda yer alacağımız gibi, kendimizde organizasyonlar planlayacağız”

Suriyeli heykeltraş Saffan: İnsanların çığlıkları artık sussun

Savaştan dolayı Deyrazor’dan Urfa'ya göç eden heykeltıraş Akram Saffan, "Hiç kimseye faydası olmayan savaş, yoksullara, çocuklara, kadınlara hayatı çekilmez hale getirdi. İnsanların çığlıkları artık suskun istiyorum” diyor.

2 bin yıllık Kraliçeler Mezarlığı tüm görkemiyle ayakta

M.Ö.1’inci yüzyılda yapıldığı tahmin edilen ve “Kraliçeler Mezarlığı” olarak da adlandırılan Karakuş Tümülüsü, tüm görkemiyle ziyaretçisini bekliyor.

2 bin yıllık Kraliçeler Mezarlığı tüm görkemiyle ayakta

M.Ö.1’inci yüzyılda yapıldığı tahmin edilen ve “Kraliçeler Mezarlığı” olarak da adlandırılan Karakuş Tümülüsü, tüm görkemiyle ziyaretçisini bekliyor.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.