Diyarbakır OSB, TSE Covid-19 güvenli hizmet belgesi alan ilk kuruluş oldu

Diyarbakır Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Diyarbakır'da bir ilke imza attı. Diyarbakır OSB Müdürlüğü, Diyarbakır'da kendi alanında TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi alan ilk kuruluş oldu.

Diyarbakır OSB, TSE Covid-19 güvenli hizmet belgesi alan ilk kuruluş oldu
11 Kasım 2020
15:23

Mahmut ORAL / tiraj.com.tr

Diyarbakır OSB'nin, Türk Standartları Enstitüsü İl Müdürlüğü ile yaptığı görüşmeler ve ilettiği talepler neticesinde Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi standardının hazırlanma sürecine katkı sağlayıp denetlenen ve belge almaya hak kazanan ilk kuruluş oldu. Üretim yapan firma ve kurumlara Türk Standardları Enstitüsü tarafından verilen Güvenli Üretim Belgesi’nin hizmet kurumları için de "Güvenli Hizmet Belgesi" adı altında verilmesi için TSE’ye başvuru yapan Diyarbakır OSB Müdürlüğü, yapılan değerlendirme sonucu hem TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesinin standartlarının yayınlanmasına katkı sağladı, hem de belge kapsamında ilk denetlenerek belge alan kurum oldu. 

TSE Diyarbakır İl Müdürü Mehmet Genç, bugün OSB Müdürlüğü binasına gelerek, Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi'ni OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu'ye taktim etti. Burada kısa bir konuşma yapan TSE İl Müdürü Mehmet Genç, hizmet kalitesi belgesinin, sanayi bölgeleri başta olmak üzere üretim yapan firmalar tarafından da büyük rağbet gördüğünü belirterek, "Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi verilen kuruluş veya firmalara büyük katkı sunuyor. Kurum olarak başvuru yapan firmaları bir süre denetliyor ve takip ediyoruz. Hakkeden kurum, kuruluş ve firmalar olursa şayet bu belgeyi taktim ediyoruz. Türkiye'deki 300 OSB Müdürlüğü arasında TSE Covid-19 Güvenli Hizmet belgesi alan 15'inci OSB, Diyarbakır OSB Müdürlüğü oldu. Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum" dedi. 

OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu da, TSE Covid-19 Güvenlik Hizmet Belgesi alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Hedefimiz sanayisi ve sanayicisiyle gelişmiş, güvenli hizmetle birlikte, güvenli ve hijyen bir üretim sağlamaktır. Yönetimdeki arkadaşlarımızla birlikte bunu sağlamanın çabasını veriyoruz. IS0 9001 kalite yönetim belgesinden sonra TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi'ni de aldık. Hizmet kalite standartlarını daha da üst seviyeye çıkardık. OSB'deki cadde ve sokakları aydınlatma ile yol onarım ve kaldırım boyama çalışmalarımız devam ediyor. 

OSB Yönetim Kurulu Üyesi Fadıl Oğurlu, TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi'ni daha sonra OSB Müdürü Mehmet Özel'e emanet etti.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Hakkari'de pancar toplayan kadın hayatını kaybetti

Pancar toplanmaya giden Sikal Temel adlı kadın, tepeden yuvarlanarak hayatını kaybetti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.