Diyarbakır OSB'de bir başarı hikayesi daha 

Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyetini sürdüren Fesa Makine, kalite ve güvenle birlikte yeni bir başarı hikayesini bünyesinde barındırıyor. Oto elektrik tamircisiyken LPG gaz sistemleri üreten bir fabrikayı Diyarbakır'a kazandıran Fesa Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Sağırdağ, Türkiye'deki 5 üretici firma arasına girerek, bu firmalarla rekabet edebilmenin gururunu yaşıyor. 

Diyarbakır OSB'de bir başarı hikayesi daha 
16 Kasım 2020
08:46

TİRAJ HABER/ Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi, 2. etapta 2018'den bu yana  LPG tankları üretmeye başlayan Fesa Makine, Diyarbakır markası olarak Türkiye ve Dünya piyasasında güven veriyor. Türkiye ve Dünya markalarıyla rekabet edebilen ve bu yolda çok önemli mesafe kateden Fesa Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Sağırdağ, "Uzun yıllar önce Silvan'da oto elektrikçiliği yaparken, Diyarbakır'a geldim. Burada sanayi sitesindeki bir oto elektrikçi dükkanında çalışmaya başladım. Büyük sıkıntılar yaşadım. 2004'te  kendime ait bir firma kurarak LPG işine girdim. Tecrübe ve deneyimlerimle ve büyük çabalar sonucu 2018'de, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde 8 bini kapalı, toplam 10 bin metrekarelik alan üzerinde binbir zorlukla kurduğum fabrikada LPG sistemleri üretmeye başladım. İsimlerini zikretmek istemiyorum ama Türkiye'deki büyük firmalar ve yabancı marka temsilcileri üzerime çok geldi. Büyük baskılar gördüm. Ekonomik krizler yaşadım. Ama Allaha çok şükür akıl, tecrübe ve cesaretle ve de ailemin de büyük destekleriyle bugünlere geldim. Firmada ürettiğimiz LPG tankları Dünyada ve Türkiye'de tanınıyor biliniyor ama Diyarbakır ve Doğu'da bilinmiyor. Beni üzen de bu algı. 'Diyarbakır'da LGP tankı mı üretiliyor' diyenler, bugün firmamıza ve markamıza saygı duyuyor. Bu gururu tüm hemşehrilerimle paylaşıyorum" 

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Fesa Makine, ISO 9001:2015 kalite yönetim sistemi belgesine sahiptir ve  TSE R 67 standardının gereklerini yerine getirmektedir.

TJA: Filistin halkının haklı mücadelesinin yanındayız

Tevgera Jinên Azad (Özgür Kadın Hareketi-TJA), Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya yönelik İsrail saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Erdoğan: 'Dünya 5'ten büyüktür' çağrımızın haklılığına hep birlikte şahitlik ettik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısına dair açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Geldiğimiz noktada durum ürkütücü bir hal almış" dedi.

Hakkari'de pancar toplayan kadın hayatını kaybetti

Pancar toplanmaya giden Sikal Temel adlı kadın, tepeden yuvarlanarak hayatını kaybetti.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.