Diyarbakır Sur Mehmethan Pasajı Esnafından Diyarbakır Valisine: Gidecek yerimiz yok

Diyarbakır Sur Mehmethan Pasajı Esnafı Twitter hesabı açtı. Açılan bu hesaptan Diyarbakır Valisine hitaben mesaj yayımladı.

Diyarbakır Sur Mehmethan Pasajı Esnafından Diyarbakır Valisine: Gidecek yerimiz yok
02 Ocak 2021
22:48

Diyarbakır Sur Mehmethan Pasajı Esnafı açtığı twitter hesabından Diyarbakır Valisine mesaj yayımladı. "Gidecek yerimiz yok" diyen esnafın Diyarbnakır Valisine hitaben yayımladığı mesaj şöyle;

"Sayın Valim. Diyarbakır Sur Mehmethan pasajındaki 50 esnaf olarak bu mesajı size yazıyoruz. Pasajımız kamunun ihtiyacı olmamasına rağmen 4 yıl önce kamulaştırıldı.Bugün işyerlerimizi boşaltmamız isteniyor. Bu Pandemi ve kış koşullarında 50 esnaf olarak gidecek bir yerimiz yok.Haftanın iki günü tamamen ,haftanın beş günü de 9:00’dan sonra sokağa çıkmanın yasak olduğu bu günlerde işyerlerimizi taşıyabileceğimiz zaman da yok. 30 Aralık Cuma günü Diyarbakır Valiliği ,Diski ve Tedaş”a yazdığı yazıda işyerlerimizin elektrik ve suyunun 4 Ocak 2021 pazartesi gününe kadar kesilmesi yönünde talimat vermiş. Bu yaşananlar bizler, çalışanlarımız ve ailelerimiz açısından ciddi mağduriyet oluşturacaktır. 15 Aralık tarihinden bu yana dört kez Valilik Özel kalemi arayıp konunun aciliyetini belirtip sizden randevu talep etmemize rağmen sizinle görüşme sağlayamadık. Sorunumuza çözüm bulacağınıza inanıyor ve bu amaçla sizden randevu talep ediyoruz saygılarımızla"

2021'de  açılan Diyarbakır Sur Mehmethan Pasajı Esnafı twitter hesabında  "Diyarbakır Sur'da seslerini duyurmaya çalışan bir grup esnaf" ibaresinin kullanıldığı dikkat çekti.

İzmir'de 43 sınıfta eğitime ‘koronavirüs’ arası

İzmir'de koronavirüs nedeniyle 43 sınıfta eğitime ara verildi. Eğitim Sen İzmir 2 Nolu Şubesi Başkanı Veysel Beyazadam, yetersiz önlemlerin bulaş riskini arttıracağı uyarısında bulundu.

İstanbul’da bir kadın katledildi

Zeytinburnu’nda Fatıma Ayderi, boşandığı erkek tarafından katledildi.

Kapılarına 'Kürt Alevi defol' yazılan aile endişeli

Mersin’de yaşayan Arici ailesinin kapısına "Kürt Alevi defol" yazan fail ya da failler tespit edilemedi. Kendilerini güvende hissetmeyen aile, özellikle çocukları için endişeli olduklarını dile getirdi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.