Diyarbakır'da Biontech aşısı tükendi

Sağlık Bakanlığı'nın yayınladığı haftalık Covid-19 haritası verilerine göre en çok vaka artışının yaşandığı iller arasında yer alan Diyarbakır'da Biontech aşısı tükendi.

Diyarbakır'da Biontech aşısı tükendi
28 Temmuz 2021
16:11

HABER MERKEZİ/ Diyarbakır’da Covd-19'un hızla yayılması nedeniyle harekete geçen Sivil Toplum Pandemi Koordinasyonu, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek ortak bir basın açıklaması düzenledi. 

Açıklamayı okuyan Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Dr. Elif Turan, aşı karşıtlarının bilim dışı anlatımlarının gerçeği yansıtmadığına vurgu yaparak, topluma "Aşı ol" çağrısında bulundu. 

Çağrının yapıldığı saatlerde ise kentte Biontech aşısının tükendiği öğrenildi. Çağrıdan sonra aşı olmak için hastanelere başvuran yurttaşlara Biontech aşısının olmadığı iletildi. 

Haber Merkezimize durumu bildiren yurttaşların iddialarını Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü'ne sorduk. 

Konuya ilişkin konuşan Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü'nden bir yetkili, “Şuan kentte Sinovac aşılarında herhangi bir sıkıntı yok. Ancak Biontech aşılarında oluşan sıkıntıya ilişkin kurumumuz harekete geçti. Biontech aşıları şuan yolda. Akşam saatlerinde Diyarbakır’da olacak. Vatandaşlarımız yarın saat 08:00 itibariyle aşı merkezlerimize giderek, Biontech aşısı olabilirler” dedi. 

Öte taraftan Sağlık Bakanlığının bugün açıkladığı illere göre 100 bin nufüsa karşılık gelen haftalık vaka haritasında en çok vaka artışının yaşandığı iller sıralaması ise; Siirt, Diyarbakır ve Bitlis oldu. 

Diyarbakır’da son günlerde yaşanan vaka artışlarından dolayı hastanelerde yeniden Covid-19 yatan hasta servisleri açılırken test için ise kuyruklar oluştu. 

Yatan hasta servislerinin yeniden açılmasıyla birlikte aşılama ekibinde yer alan sağlık personellerinin Covid-19 yatan hasta servislerine kaydırılması, aşılama ekiplerinin sayılarında yetersizliğe neden oluyor. 

Savcılık, eski Ticaret Bakanı Pekcan hakkındaki şikayeti işleme almadı

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan hakkındaki şikayet dosyasının işleme konulmamasına, “Sormaya devam edeceğiz. Dezenfektancı Bakan Ruhsar Pekcan soruşturulmayacak mı? Unutmadık” tepkisini gösterdi.

Bölgede kar ve sağanak yağış etkili oluyor

Bölge kentlerinde kuvvetli sağanak yağış, yüksek kesimlerde ise yoğun kar etkili oluyor. 

TİHV: Adli Tıp Kurumu, ideolojik raporlar veriyor

TİHV Diyarbakır İl Temsilcisi Murat Aba, hastanelerin "cezaevinde kalamaz" raporlarına rağmen hasta tutukluları tahliye etmeyen ATK'nin bilimsel olmayan ideolojik raporlar verdiğini söyledi.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.