Diyarbakır'da ekmeğe yapılan 1 TL'lik zam geri alındı

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin (DESOB) 29 Ocak’ta aldığı kararla, 400 gramlık ekmeğin gramajını 500’e çıkararak, 2,5 TL olan fiyata 1 TL zam yaptı. Kararla birlikte ekmek 3,5 liradan satılmaya başlandı.  Tepkiler üzerine geri adım atıldı. 

Diyarbakır'da ekmeğe yapılan 1 TL'lik zam geri alındı
17 Şubat 2021
15:11

Yurttaşlardan gelen tepki üzerine Vali Yardımcısı Ömer Coşkun, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) temsilcisi Şeyhmus Mete ve Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği temsilcisi Abdullatif Aykul'un katılımıyla yapılan görüşmeler sonucunda, ekmeğe yapılan zam kararının iptal edilmesi, Diyarbakır Fırıncılar Odasınca yeniden bir fiyat ve gramaj çalışması yapıldıktan sonra DESOB'a gerekli müracaatta bulunulması ve fırınlara dağıtılan tarifenin toplatılmasına karar verildi.

Komisyonun aldığı kararın ardından bir çalışma yapılacağı ve ekmeğin gramajında herhangi bir değişikliğe gidilmeden yeni bir fiyatlandırma yapılacağı belirtildi.

Fırıncılara zam karanın iptal edilmesine ilişkin henüz bir bildirimde bulunulmadı. 

Kullandıkları un, odun ve yağ malzemelerine gelen fahiş zamlara tepki gösteren fırıncılar ise hem kendilerinin hem de halkın mağdur edilmeyeceği ortak bir ücretin belirlenmesini istedi. 

Bakan Koca vaka sayıları artan ve azalan illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca vaka sayısı artan ve azalan illeri sosyal medya hesabından paylaştı.

8 Mart Generation Equality için bir miting çığlığıdır

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de her yıl kadınlar, 8 Mart’ta kadın mücadelesinin sesini ve renklerini alanlara taşıyor.

Sağlı Bakanı Koca haftalık vaka haritasını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Sosyal medya hesabından haftalık vaka sayılarını paylaştı.

Yorumlar
1000

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol.